Тисяча гривень для підлітків: як отримати гроші за повний курс вакцинації

Тисяча гривень для підлітків: як отримати гроші за повний курс вакцинації

Доповнено
Тисяча гривень для підлітків: як отримати гроші за повний курс вакцинації
. Вхід до пункту щеплень, Маріуполь, фото: Суспільне Донбас

З 7-го лютого підлітки, віком від 14 до 18 років, можуть отримати тисячу гривень за повний курс щеплення від COVID-19. На що можна витратити кошти та як підліткам їх отримати — у матеріалі Суспільного.

Тисяча гривень для підлітків: як отримати гроші за повний курс вакцинації
Марія Стайловська з мамою. Суспільне Донбас

За словами 14-річної Марії Стайловської, щеплення вона не боялася. На що витратить ковідну тисячу гривень, каже, вже вирішила.

"Свою 1000 я витрачу на книги, тому що, я вважаю, що це вкладати гроші у свій саморозвиток. Це дуже важливо. Тим більше книги допомагають адаптуватися до різних життєвих ситуацій та розвивати соціальні навички. І також планую витратити ці гроші, частину з них, на оплату у мистецькому закладі", — розповіла Марія.

Діти від 12 років мають змогу щепитися від коронавірусу з жовтня 2021-го року. За словами медичної директорки з охорони материнства та дитинства Галини Умерової, щеплення роблять тільки вакциною Pfizer.

"Ми бачимо, що реакцій особливих немає. Може бути почервоніння в місці уколу, свербіж у місці уколу. Вакцинуємо ми в праве плече. Невелика температура може бути. Тимчасовими протипоказаннями є гострі респіраторні захворювання, температура у дитини, якщо вона переносить якесь специфічне лікування або проба манту. Дитина повинна приходити до нас на ковідне щеплення повністю щепленню за календарем щеплень", — говорить Галина Умерова

Тисяча гривень для підлітків: як отримати гроші за повний курс вакцинації
Пункт вакцинації у Маріуполі. Суспільне Донбас

З 7-го лютого мають право отримати 1000 гривень єПідтримки підлітки віком від 14 до 18 років, які мають повний курс вакцинації від коронавірусу. Витратити їх можна на відвідання кінотеатрів, театрів, музеїв чи виставкових центрів, придбання книг, придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси, абонементи до спортзалів чи фітнес-клубів. Також підлітки можуть використати гроші на освітніх курсах, купити шкільне приладдя та канцелярські вироби.

Денис Іванов керівник команди впровадження надання електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України

"Процедура подачі така сама як була і для громадян з 18-річного віку. А саме: потрібно бути громадянином України, мати застосунок Дія, встановлений на смартфоні, авторизований. Після цього — обрати в переліку послугу єПідтримка, також подати там відповідну заяву, під час якої буде запропоновано або відкрити рахунок в одному з банків партнерів, або вибрати один із банків партнерів, якщо ви вже є клієнтом цього банку.

Що відомо

  • Скористатися грошима єПідтримки можна протягом чотирьох місяців.
  • За даними інформаційно-аналітичної системи "Сота" Ради національної безпеки та оборони України, на Донеччині двома дозами вакцин від COVID-19 щеплено 2250 дітей, віком від 12 до 18 років.
  • 15 листопада 2021-го президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні повідомив, що українці, які отримали два щеплення від коронавірусу, зможуть отримати тисячу гривень.
  • Програма отримала назву "єПідтримка" і розпочалася з 19 грудня. Депутати виділили на неї 8 мільярдів гривень. Зеленський підписав відповідний закон 8 грудня.
  • Щоб отримати тисячу гривень, яка передбачена для вакцинованих українців, потрібно вже зараз згенерувати сертифікат в застосунку "Дія". За "тисячу для вакцинованих" протягом чотирьох місяців з 19 грудня можна придбати абонемент у спортзал, кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа- та залізничні перевезення, а також купити книги.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко застеріг українців від шахраїв: МОЗ не розсилає повідомлення щодо виплати 1 тисячі гривень щепленим громадянам і не просить їх надіслати контактні дані.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок