Катують струмом та голодом: Денісова розказала про долю ще одного полоненого

Катують струмом та голодом: Денісова розказала про долю ще одного полоненого

Катують струмом та голодом: Денісова розказала про долю ще одного полоненого
. Полонений Сергій Куріс, фото: Людмила Денісова

Громадянин України Сергій Куріс вже понад два роки перебуває у полоні російських окупантів. Чоловіка тримають у камері карцерного типу та не випускають на свіже повітря.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Громадянин України Сергій Куріс, який незаконно утримується органами окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованій території у СІЗО-5 м. Донецька, після звірячих знущань і допитів перебуває у тяжкому фізичному та моральному стані", ー повідомила Деніс

Затримали Сергія Куріса в окупованому Донецьку 6 вересня 2019 року на очах дружини та дитини.

Через чотири дні після затримання до його помешкання прийшли так званні "співробітники відділу по боротьбі з організованою злочинністю". Вони провели обшуки та вилучили документи та особисті речі.

Згодом адвокат з'ясував, що Сергія обвинувачують у "шпигунстві" та дізнався, що тримають його у донецькому СІЗО №5.

"У СІЗО-5 Донецька до Сергія застосовувалися тортури електричним струмом, його топили, вішали на дибу, морили голодом, постійно били, завдавали опіків недопалками, погрожували застрелити, зґвалтувати дружину та вбити дитину", ー написала Денісова.

Чоловіка тримають у камері карцерного типу та не випускають на свіже повітря. Через це у нього постійні головні болі, запаморочення та задуха. Керівництво слідчого ізолятора ігнорує скарги на стан здоров'я та не надає медичної допомоги.

"Попри те, що рідним вдалось отримати документи, які підтверджують місцеперебування Сергія, органи окупаційної адміністрації РФ вперто спростовують факт його утримання", ー додала омбудсмена.

Денісова наголосила, що такі дії окупантів є порушенням міжнародного права.

Що відомо

  • Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олену Пех.
  • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
  • У липні 2021 року омбудсменка Людмила Денісова зверталась до Міжнародного Червоного Хреста в Україні з проханням відвідати Наталію Стаценко у СІЗО та сприяти її госпіталізації.
  • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
  • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
  • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
  • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок