Кабінет Міністрів затвердив новий склад Ради з державної підтримки кінематографії. До неї увійшли кінопродюсери, юристка, кінопрокатниця та економіст.
Розпорядження про затвердження складу опублікували на сайті Кабміну.
У документі, підписаному прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, йдеться про те, що попередній склад Ради втратив чинність, і затверджено новий, у складі згідно з додатком.
До нової Ради з підтримки кіно увійшли:
- Вярвельська Галина Вадимівна — юристка;
- Галімов Акім Альфадович — продюсер;
- Заря Ірина Миколаївна — демонстраторка;
- Мула Володимир Романович — режисер-постановник, продюсер;
- Непиталюк Аркадій Анатолійович — режисер-постановник;
- Осіпов Андрій Олексійович — продюсер;
- Тарасов Денис Вікторович — режисер-постановник;
- Шпилюк Олександр Семенович — економіст, кінознавець.
Про Раду з підтримки кінематографії: історія конфлікту
Рада з державної підтримки кінематографії (РДКП) — орган Держкіно, що вирішує, які фільми отримають фінансування. Це відбувається за допомогою процедури пітчингу: експерти оцінюють проєкти за 5-бальною шкалою і передають результати раді, за якою залишається останнє слово щодо фінансування стрічки.
Конфлікт через неї уже тривав понад рік: термін дії повноважень її членів збіг ще у березні 2023 року, але тоді Кабмін на клопотання Держкіно продовжив діяльність ради до кінця воєнного стану. Натомість Спілка кінематографістів подала до суду і зрештою, аж у червні 2024 року, виграла усі суди.
На сайті Держкіно 10 липня з'явився перелік новообраних членів комісії за підписом т. в. о. голови Юлії Шевчук.
У зв'язку з цим 24 липня кіноспільнота, за ініціативи аналітичного центру "Інститут законодавчих ідей" та ГО "Об'єднання кінодокументалістів Вавилон 13", оприлюднила відкритий лист до Кабміну і НАЗК з проханням перевірити, чи був прозорим відбір конкурсної комісії.
У спільноті впевнені, що введення Шевчук до складу конкурсної комісії "викликає серйозне занепокоєння у її заангажованості", оскільки саме вона підписала незаконне продовження повноважень складу попередньої ради.
Зрештою 7 серпня конкурсна комісія визначила новий склад Ради з державної підтримки кіно. Однак аж до 11 жовтня Кабмін його не затверджував, що змусило Спілку кінематографістів звернутися до посадовців із відкритим листом, оскільки через це фактично паралізована робота Держкіно, а вже виділені на кіно кошти не можуть бути реалізовані.
Також кіноспільнота звернула увагу, що суттєве скорочення фінансування Держкіно у 2025 році може призвести до того, що за рік українці не матимуть свого кіно. А окрім проблем із фінансуванням там досі немає очільника чи очільниці після звільнення влітку Марини Кудерчук.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]