У Держкіно визначили новий склад Ради з держпідтрики кіно: хто потрапили до списку

У Держкіно визначили новий склад Ради з держпідтрики кіно: хто потрапили до списку

Важливо
Новий склад Ради з державної підтримки кінематографії
Режисер Денис Тарасов, який увійшов у новообрану Раду з держпідтримки кіно. Facebook/Olexo Gladushevskyy

Конкурсна комісія визначила новий склад з Ради здержавної підтримки кіно. Спостерігати за засіданням можна було онлайн, голосування відбувалося таємно.

Обирала нових членів до ради конкурсна комісія, до якої ввійшли т. в. о голови відомства Юлія Шевчук, Андрій Халпачі (від Держкіно), Сергій Борденюк (від Спілки кінематографістів), Вікторія Ярмощук (від Української кіноасоціації) та Дарина Трегубова (від громадських організацій).

Під час другого етапу конкурсу комісія проводила інтерв'ю з кожним із кандидатів — вони мали викласти мотивацію працювати у Раді та відповісти на запитання членів комісії. Засідання почалося о 10-й ранку та завершилося о 17:50.

На початку засідання стало відомо, що свою заяву відкликав продюсер і колишній керівник Держкіно Пилип Іллєнко.

Згідно з голосуванням, до ради потрапили:

  • Галина Вярвельська, директорка ТОФ "Пілот Продакшнс";
  • Олександр Шпилюк, кінокритик;
  • Тарас Босак, продюсер (фільми "Щедрик", "БожеВільні");
  • Ірина Заря, керівниця мережі кінотеатрів "Оскар";
  • Аркадій Непиталюк, режисер ("Уроки толерантності", "11 дітей з Моршина");
  • Володимир Мула, продюсер ("Юкі");
  • Денис Тарасов, режисер ("БожеВільні").

Про Раду з підтримки кінематографії: історія конфлікту

Рада з державної підтримки кінематографії (РДКП) — орган Держкіно, що вирішує, які фільми отримають фінансування. Це відбувається за допомогою процедури пітчингу: експерти оцінюють проєкти за 5-бальною шкалою і передають результати раді, за якою залишається останнє слово щодо фінансування стрічки.

Конфлікт через неї уже триває давно: термін дії повноважень її членів збіг ще у березні 2023 року, але тоді Кабмін на клопотання держкіно продовжив її діяльність до кінця воєнного стану. Натомість Спілка кінематографістів подала до суду і зрештою, аж у червні 2024 року, виграла усі суди. Тому Держкіно таки було змушене почати підготовку до проведення нового конкурсу.

10 липня на сайті Держкіно з'явився перелік новообраних членів комісії за підписом т. в. о. голови Юлії Шевчук.

У звʼязку з цим 24 липня кіноспільнота, за ініціативи аналітичного центру "Інститут законодавчих ідей" та ГО "Об'єднання кінодокументалістів Вавилон 13", оприлюднила відкритий лист до Кабміну і НАЗК з проханням перевірити чи був прозорим відбір конкурсної комісії.

У спільноті впевнені, що введення Шевчук до складу конкурсної комісії "викликає серйозне занепокоєння у її заангажованості", оскільки саме вона підписала незаконне продовження повноважень складу попередньої ради.

Також питання викликав і список кандидатів у члени Ради. Українська кастинг-директорка Алла Самойленко на своїй сторінці у Facebook зазначала, що окремі кандидати, яких Держкіно допустило до другого засідання, викликають багато запитань.

Зокрема, Тарас Босак був висунутий ГО "Спілка підприємців кіно та телеіндустрії", до заснування якої має стосунок Артем Колюбаєв, колишній голова Ради, чиї повноваження незаконно продовжували, а також учасник численних журналістських розслідувань.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок