Три нові виставки у Києві, Львові та Пафосі: добірка

Три нові виставки у Києві, Львові та Пафосі: добірка

Три нові виставки у Києві, Львові та Пафосі: добірка
Анна Даучікова. Портрет жінки — Аліна Ламах із текстильною промисловістю, 2017. Jam Factory

Суспільне Культура пропонує добірку нових виставок — ретроспективу мистецтва XX століття, підсумок мистецької резиденції Кіпру, в якій беруть участь українські митці, та презентацію документального фотопроєкту Saints про українських воїнів. Куди піти та що подивитися у Львові, Києві й Пафосі?

What lasts longer than HOPE? ("Що триває довше, ніж надія?")

Де: Ibrahim’s Khan, Constantinou Kanari, 40, Пафос (Кіпр)

Коли: з 26 квітня до 1 травня з 11:00 до 18:00

Виставка є завершенням резиденції CARV_24, на якій українські художниці Анна Звягінцева, Ольга Штейн, Інга Леві та художник Богдан Бунчак покажуть свої роботи, натхненні темою та часом, проведеним на Кіпрі.

"Ця виставка послужить платформою для митців, щоб поділитися своїми поглядами на те, що підтримує людський дух поза межами надії, і вступити з аудиторією в змістовний діалог про це, щоб надихнути на зміни, трансформацію та підтримку", — зазначає кураторка Галина Глеба.

Виставку проводять у співпраці з VELYCHKO.GALLERY, а також за підтримки посольства України на Кіпрі та посла Руслана Німчинського.

Святі | Saints

Де: The Naked Room, Київ, Рейтарська, 21

Коли: з 26 квітня по 29 травня 12:00–21:00, (відкриття 26 квітня о 19:00)

Виставка Саші Маслова у Києві
Saints Саша Маслов . The Naked Room/3z_graphic_design

Виставка є прем'єрною презентацією проєкту Саші Маслова. Представлені роботи — частина однойменної книги фотографа, присвяченої тим, хто бореться або боролися за свободу України.

"Вибір назви «Святі» наклав на мене відповідальність, можливо, тягар. Тому що я не вірю, що серед нас є святі. Я не думаю, що на цій землі живе людина без гріха чи проступку. І в цій книзі немає святих. Але кожна людина на цих сторінках для когось свята. Персони, зображені в цій серії, йшли на жертви — хтось добровільно, хтось мимоволі. Багато фотографованих для цієї книги вбивали. Багато — рятували життя. І ті, хто вбивав, вбиваючи теж рятували життя. Тому що так працює війна. Її не варто святкувати. Це не красиво чи витончено. Я не хочу прославляти війну цією книгою, але хочу вшанувати людей, які поставили своє життя на карту, щоб дати шанс вижити іншим.", — коментує Саша Маслов.

"Пам’яті тої, що пам’ятає"

Де: Jam Factory Art Center, Львів, вулиця Богдана Хмельницького, 124

Коли: з 11 травня по 8 вересня щодня з 9:00 по 22:00

Кураторська група: Лізавета Герман та Марія Ланько

Три нові виставки у Києві, Львові та Пафосі: добірка
Постер виставки "Пам'яті тої, що пам'ятає". Jam Factory

Виставка об'єднає роботи художниць і художників з України, країн Східної Європи та Центральної Азії, створені у проміжку між 1950 та 2024 роками. Теми, яі порушуватиме виставка:

  • збереження та відтворення пам'яті (зокрема, пам'яті про мистецтво минулого) як художній метод;
  • критичний погляд на ієрархізацію і політичне конструювання гендерної, національної та жанрової належності в репресивних системах мистецтва минулого (радянської, зокрема);
  • роздуми про витіснені ідентичності, приховані життя та (художні) засоби їхнього повернення до суспільного надбання.

У центрі експозиції — історія життя і творчого шляху української художниці Аліни Ламах (1925–2020), яку знають насамперед як дружину художника Валерія Ламаха — монументаліста, ключової постаті покоління шістдесятників.

Виставка про пам’ять мистецтва минулого, прем’єра проєкту Saints Маслова:Добірка виставок кінця квітня початку травня
Аліна Ламах. Квіти 1, 2008, гобелен, 60х41 см. Jam Factory/Валентин Кузан

"Ми задумали та почали працювати над виставкою 4 роки тому, і відтоді вона лишилася фактично не зміненою. Її наративи нині видаються нам лише актуальнішими: перевідкриття окремих епізодів українського мистецтва, новий кут зору на маргіналізовані теми та постаті його історії та діалог із суголосними, але маловідомими в Україні практиками художників з інших країн", — коментують Лізавета Герман та Марія Ланько.

На виставці будуть представлені роботи таких художників і художниць: Аліна Ламах, Валерій Ламах, Тереза Барабаш, Михайло Барабаш, "Бібліотека Наочних Явищ" (Ольга Гайдаш та Євген Шимальський), Ксенія Білик, Катерина Білокур, Джета Братеску, Анна Даучікова, Люся Іванова, Саодат Ісмаїлова, Гульнара Касмалієва та Муратбек Джумалієв, Алевтина Кахідзе, Володимир Кузнецов, Павло Маков, Малгожата Мірґа-Тас, Ада Рибачук та Володимир Мельниченко (АРВМ), Настя Стефанюк, Стас Туріна, Божена Чагарова, Марк Чегодаєв.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок