У Лондоні відкрився персональний проєкт української мисткині Ольги Штейн (фото)

У Лондоні відкрився персональний проєкт української мисткині Ольги Штейн (фото)

У Лондоні відкрився персональний проєкт української мисткині Ольги Штейн (фото)
Художниця Ольга Штейн на відкритті виставки Part of the Soil. Фото: промоматеріали виставки

Проєкт української художниці Ольги Штейн під назвою Part of the Soil відкрився в інституції Le Dome у Лондоні.

Про це стало відомо з пресрелізу виставки.

"Довгий час від початку повномасштабної війни здавалось, що потреба у красі абсолютно невиправдана та нелегітимна в актуальних умовах. Але у внутрішньому пошуку миру, спокою та власне ментального раю повернулась до християнської теорії, що краса є першим благословенням. Нагадуванням про рай, завдяки якому ти можеш не забувати, що шукаєш. Моя серія живопису імітує першу зустріч і власне нагадування про уявний простір який я шукаю", — прокоментувала проєкт Ольга Штейн.

В експозиції представлено три проєкти художниці, присвячені дослідженню християнського досвіду проживання подій російського вторгнення в Україну.

  • Керамічні барельєфи Part of the Soil складають серію сюжетів про тіло світу: рай, пекло, присутність Бога, покарання грішників, встановлення правди. Ця серія — про дослідження природи своєї віри до присутності Бога як гаранта справедливості. Символічно, що для відтворення уявлення про світ художниця використовує природну для кераміки фрагментарність та деформованість, іноді тріщини, дірки та сколи, з іншого боку — блиск та яскраву казкову декоративність.
У Лондоні відкрився персональний проєкт української мисткині Ольги Штейн
Експонати з серії керамічних барельєфів "Part of the Soil". Промоматеріали виставки
  • Керамічна серія "Сад" складається з 60 артефактів свідчень прикладної сили віри та надії, що створюють композицію з уявного саду. Наприкінці першого року повномасштабного вторгнення створення цієї серії стало для художниці медитативною практикою, в межах якої стало можливо думати про майбутнє та культивувати надію.
У Лондоні відкрився персональний проєкт української мисткині Ольги Штейн
Експонати з керамічної серії "Сад". Промоматеріали з виставки
  • Серія картин The Experience of Encountering Beauty First Theology — завершальна частина серії, у якій мисткиня показує свій шлях дослідження теоестетики та здатності людини продовжувати сприймати спрямовану на неї любов. Це розгорнута ілюстрація уявлення художниці про світ та пошук раю, заснована на християнських традиціях. Уся серія пронизана великими білими паузами, що імітують світло, і використанням блискіток.
У Лондоні відкрився персональний проєкт української мисткині Ольги Штейн
Картина із серії The Experience of Encountering Beauty First Theology. Промоматеріали виставки

Проєкт відбувається за сприяння Марії Каліни та її компанії Kalina Art AdvisoryКомпанія Kalina Art Advisory була створена в 2020 році в Парижі українкою Марією Каліною. Засновниця проєкту – кураторка та арт консультантка працювала на ринку сучасного мистецтва західної Європи та північної Америки. Сьогодні компанія займається управлінням приватними та корпоративними колекціями, консалтингом в сфері інвестування в сучасне мистецтво та благодійними кураторськими проєктами, що спрямовані на репрезентацію сучасного українського мистецтва у світі та фінансування нагальних гуманітарних потреб України..

Виставка триватиме з 12 по 24 жовтня 2023 року.

Що відомо про Ольгу Штейн

Це українська художниця, яка працює з темою віри та особистих релігійних переживань. Робота над серіями, що будуть представлені на виставці Part of the Soil у лондонській інституції Le Dome, стала для мисткині ще і дослідженням пазлів уявлення про свій християнський світ у часи, коли кількість екзистенційних питань лише збільшується: "На чому заснована віра в справедливість світу? Чому і як ми відчуваємо віру у майбутнє, мир, Бога навіть серед цієї жахливої війни?"

Крім того, до 5 листопада роботи Штейн можна побачити на виставці "Простори. Межі. Кордони" в "Українському домі".

Le Dome — культурно-наукова організація, що займається презентацією та популяризацією культурної спадщини та досягнень науки. Le Dome розташовується у самому серці Лондона в історичній будівлі з видом на сади Букінгемського палацу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок