Андрухович, Жадан і Забужко підписали відкритий лист з подякою словацькому народу

Андрухович, Жадан і Забужко підписали відкритий лист з подякою словацькому народу

Словаки зібрали уже понад 3 млн євро на боєприпаси для України
Мітингарі з прапорами Словаччини та України під час проукраїнської акції протесту проти зовнішньої політики словацького уряду у Братиславі, Словаччина, 12 березня 2024 року. REUTERS/Радован Стокласа

Словацькі активісти, які не згодні з рішенням уряду перестати надавати допомогу Україні, самостійно уже зібрали кілька мільйонів євро. На знак подяки 30 відомих українців написали відкритого листа до учасників ініціативи.

Повний текст лист 23 квітня наводить "Європейська правда".

"Ми в Україні зворушені, розчулені та неймовірно вдячні вам за підтримку в цей надзвичайно складний момент для українського народу, Європи та всього людства. У цей трагічний і вирішальний час ми щасливі знати, що словацький народ, кожен з вас, стоїть поруч з нами, допомагає — з першого дня цієї неспровокованої геноцидальної російської агресії", — йдеться у листі.

Його, зокрема, підписали:

Одним з ініціаторів кампанії став Отто Шимко, ветеран словацького національного повстання проти нацистів 1944 року, який пережив Голокост. Тільки за перші дві доби вдалося зібрати понад 1 мільйон євро. За даними ініціативи більш ніж 30 тисяч донорів зробили пожертви в середньому по 64 євро.

Збирачі коштів кажуть, що кампанія спрямована на те, щоб показати, що більшість словацького народу не згодна зі зміною зовнішньої політики уряду після вересневих виборів.

Крім того, організатори зазначають, що збір безстроковий, а кошти підуть на закупівлю боєприпасів, перші поставки з якої в Україну очікують у червні.

Станом на 23 квітня вдалося зібрати майже 3,5 мільйони євро.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок