Запровадити механізми протидії сексуальним домаганням у ЗСУ: звернення до президента

Запровадити механізми протидії сексуальним домаганням у ЗСУ: звернення до президента

Запровадити механізми протидії сексуальним домаганням у ЗСУ: звернення до президента
. Суспільне

На сайті Президента України зареєстрували петицію з вимогою впровадити уже розроблений механізм протидії сексуальним домаганням у Збройних силах та "припинити безкарність тих, хто чинить насильство в армії".

Петицію зареєструвала парамедикиня, ветеранка, громадська активістка, очільниця "Жіночого ветеранського руху" Катерина Приймак.

Звернення до президента також підписали "Гендер в деталях", "Інститут гендерних програм", "Юридична сотня" та "Невидимий батальйон".

У петиції зазначено, що українська армія має один з найбільших відсотків залучених жінок. Станом на жовтень 2023 року, їхня кількість уже 62 062 людини. Однак проблема сексуальних домагань залишається нерозв'язаною, і від цього страждають не лише жінки, але й чоловіки.

Згідно з повідомленням, дослідження "Невидимий батальйон 3.0. Сексуальні домагання у військовій сфері в Україні" зафіксувало десятки випадків сексуальних домагань у ЗСУ, яким, одначе, не запобігли, а кривдників не покарали. До того ж з'ясувалося, що домагання можуть стати підставою для звільнення постраждалої з лав ЗСУ.

У петиції зазначено, що наявні механізми протидії та розслідування сексуальних домагань, насильства за ознакою статі неефективні, бо не адаптовані під низку особливостей таких ситуацій.

"Жіночий ветеранський рух" розробив детальний алгоритм ідентифікації таких випадків, порядок реагування, розслідування й службової перевірки.

Тому автори закликають президента розглянути це звернення та запровадити механізми реагування на сексуальні домагання й насильство за ознакою статі в ЗСУ.

"Жінки приходять служити добровільно, і наш обов’язок захистити їх від насильства, поки вони захищають нас",зазначила головна редакторка "Гендеру в деталях" Тамара Злобіна.

Про домагання в армії заявляли зокрема, лейтенантка Валерія Сікал у 2018 році та підполковниця Ольга Деркач у 2021 році — станом на 2024 рік вироків у кримінальних справах досі не винесено.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок