Ця угода захищає людину, незалежно від статі. Експертка і депутатка про Стамбульську конвенцію

Ця угода захищає людину, незалежно від статі. Експертка і депутатка про Стамбульську конвенцію

Ексклюзивно
Ця угода захищає людину, незалежно від статі. Експертка і депутатка про Стамбульську конвенцію
. Головна редакторка "Гендер в деталях" Тамара Злобіна, фото: Facebook Тамара Злобіна

Стамбульська конвенціяСтамбульська конвенція проти насильства покликана захищати жінок, а також інших жертв домашнього насильства – чоловіків, дітей, в тому числі тих, які стають свідками, та людей похилого віку. Вона гарантує постраждалим доступ до медичного забезпечення, психологічної та юридичної підтримки, вдосталь безпечних місць (притулків) та право на компенсації й справедливе розслідування., відштовхуючись від поняття гендерності, забезпечує системність у боротьбі із насильством над жінками та дітьми в родинах, заявила Суспільному головна редакторка “Гендер в деталях” Тамара Злобіна.

"Насилля коїться в родинах не просто так. Воно коїться на основі того, що є певні гендерні уявлення про ролі жінок і чоловіків. Наприклад, у нас є уявлення що чоловік має заробляти, а жінка — дбати про сім’ю. В такій ситуації жінка часто опиняється в економічній залежності від чоловіка. І якщо цей чоловік починає її бити, вона не може піти, бо в неї немає грошей", — зазначила Злобіна.

Стамбульська конвенція забезпечує системність у боротьбі із насильством — головна редакторка "Гендер в деталях"
Стамбульська конвенція забезпечує системність у боротьбі із насильством — головна редакторка "Гендер в деталях". Народна депутатка Марія Іонова, фото: Facebook Mariya Ionova

Водночас народна депутатка фракції “Європейська солідарність” та членкиня Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Марія Іонова у коментарі Суспільному зауважила, що Стамбульська конвенція захищає людину, незалежно від статі, хоча переважно саме жінки потерпають від домашнього насильства.

"Сьогодні дійсно історичний день. Це заслуга усіх, хто ці 11 років проводив просвітницьку, ідеологічну кампанію щодо важливості ратифікації Стамбульської конвенції", — наголосила Іонова.

Вона додала, що відповідне рішення щодо ратифікації є також важливим кроком в контексті євроінтеграції, адже "ми зараз стаємо частиною європейського права, де ми будемо захищати людино незалежно від її гендеру".

Що відомо

  • 20 червня Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція". "За" проголосували 259 народних депутатів, проти — вісім.
  • 16 червня Всеукраїнська Рада Церков і Релігійних Організацій на своєму сайті опублікувала заяву, де закликає Верховну раду зняти з розгляду питання про ратифікацію Стамбульської конвенції, щоб запобігти "ескалації напруженості та розколу українського суспільства".
  • Стамбульська конвенція – міжнародна угода Ради Європи щодо протидії насильства проти жінок та домашнього насильства, відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі, Туреччина. Україна підписала Стамбульську конвенцію 11 років тому, але до сьогодні не могла ратифікувати. Спроби підтримати документ у парламенті були у 2016 та 2019 роках.

Читайте також

Право на життя без насилля. Що таке Стамбульська конвенція

Чому Стамбульська конвенція на часі. Відповідає директорка Amnesty Україна

"Це стосується не лише жінок". Експерти розповіли про домашнє насильство в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок