Найбільше номінацій на BAFTA мають "Оппенгеймер" та "Бідолашні створіння": повний список

Найбільше номінацій на BAFTA мають "Оппенгеймер" та "Бідолашні створіння": повний список

Найбільше номінацій на BAFTA мають "Оппенгеймер" та "Бідолашні створіння": повний список
. Промо фільму

Стали відомі номінанти британської премії BAFTA Film Awards. Найбільше номінацій — одразу 13 — у байопіка від Крістофера Нолана "Оппенгеймер". На другому місці "Бідолашні створіння" Йоргоса Лантімоса з 11 номінаціями.

Повний список можна переглянути на сайті премії BAFTA.

Фільм Нолана претендує на нагороду за найкращий фільм, режисуру (що може принести Нолану його першу нагороду BAFTA), головну чоловічу роль (Кілліан Мерфі), а також за ролі другого плану (Емілі Блант і Роберт Дауні-молодший).

Також по дев'ять номінацій у "Вбивць квіткової повні" та "Зони інтересів". В мережі уже дивуються, що стрічка Мартіна Скорсезе не номінована ні в режисерській категорії, ні за найкращу жіночу роль (хоча Лілі Ґладстон отримала "Золотий глобус" за цю роботу).

Сім номінацій отримали стрічки "Анатомія падіння", "Залишені" та "Маестро", шість — для "Незнайомців", а от "Барбі" від Ґрети Ґервіґ отримала лише п'ять номінацій — зокрема, за головну жіночу роль (Марґо Роббі) та найкращого актора другого плану (Раян Ґослінґ). У такій же кількості категорій відзначили і стрічку "Солтберн".

Крім того, одразу у двох категоріях — найкращий фільм іноземною мовою та документальний — номінували стрічку Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі".

Усього номінації отримали 38 стрічок, які вийшли у 2023 році.

Список номінацій на кінопремію BAFTA

Найкращий фільм:

Найкращий авторський сценарій;

  • "Анатомія падіння", Жустін Тріє та Артур Арарі;
  • "Барбі", Ґрета Ґервіґ та Ноа Баумбах;
  • "Залишені", Девід Гемінґсон;
  • "Маестро", Бредлі Купер та Джош Сінґер;
  • "Минулі життя", Селін Сон.

Найкращий адаптований сценарій:

  • "Незнайомці", Ендрю Гейґ;
  • "Американська фантастика", Корд Джефферсон;
  • "Оппенгеймер", Крістофер Нолан;
  • "Бідолашні створіння", Тоні Макнамара;
  • "Зона інтересів", Джонатан Ґлейзер.

Найкращий фільм іноземною мовою:

  • "20 днів у Маріуполі";
  • "Анатомія падіння";
  • "Минулі життя";
  • "Снігове суспільство";
  • "Зона інтересів".

Найкращий анімаційний фільм:

Найкращий режисер:

  • "Незнайомці", Ендрю Гейґ;
  • "Анатомія падіння", Жустін Тріє;
  • "Залишені", Александр Пейн;
  • "Маестро", Бредлі Купер;
  • "Оппенгеймер", Крістофер Нолан;
  • "Зона інтересів", Джонатан Ґлейзер.

Найкраща акторка:

  • Фантазія Барріно, "Барва пурпурова";
  • Сандра Гюллер, "Анатомія падіння";
  • Кері Малліґан, "Маестро";
  • Вівіан Опара, "Житній провулок";
  • Марґо Роббі, "Барбі";
  • Емма Стоун, "Бідолашні створіння".

Найкращий актор:

  • Бредлі Купер, "Маестро";
  • Колман Домінґо, "Растін";
  • Пол Джаматті, "Залишені";
  • Баррі Кеоґан, "Сотлберн";
  • Кілліан Мерфі, "Оппенгеймер";
  • Тео Ю, "Минулі життя".

Найкраща акторка другого плану:

  • Емілі Блант, "Оппенгеймер";
  • Даніель Брукс, "Барва пурпурова";
  • Клер Фой, "Незнайомці";
  • Сандра Гюллер, "Зона інтересів";
  • Розамунд Пайк, "Солтберн";
  • Да'Він Джой Рендольф, "Бідолашні створіння".

Найкращий актор другого плану:

  • Роберт де Ніро, "Вбивці квіткової повні";
  • Роберт Дауні-молодший, "Оппенгеймер";
  • Джейкоб Елорді, "Солтберн";
  • Раян Ґослінґ, "Барбі";
  • Пол Мескаль, "Незнайомці";
  • Домінік Сесса, "Залишені".

Найкращий документальний фільм:

  • "20 днів у Маріуполі";
  • "Американська симфонія";
  • "За межами утопії";
  • "Незмінний: історія Майкла Дж. Фокса";
  • Wham!

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок