Опублікували тизер, ймовірно, останнього аніме Хаяо Міядзакі "Хлопчик і чапля"

Опублікували тизер, ймовірно, останнього аніме Хаяо Міядзакі "Хлопчик і чапля"

Опублікували тизер, ймовірно, останнього аніме Хаяо Міядзакі "Хлопчик і чапля"
Скриншот із аніме "Хлопчик і чапля"

У мережі зʼявився перший трейлер до, ймовірно, останнього фільму японського режисера Хаяо Міядзакі — "Хлопчик і чапля" (інша його назва "Як ти живеш?"). Тизер опублікував американський дистрибʼютор анімаційних фільмів GKIDS Films.

Фільм отримав назву від роману Гензабуро Йошіно 1937 року. Але у Studio Ghibli зазначили, що стрічка має кілька відхилень від оригінальної історії на користь власної.

Дія фільму розгортається в Японії під час Другої світової війни й зосереджується навколо хлопчика, на ім'я Махіто, чия мати загинула.

Юнак переживає сімейну трагедію і змушений переїхати в сільську місцевість, де його батько виготовляє деталі для літаків японських військових. Якось він зустрічає чаплю, яка пропонує йому подорож у світ, де живуть мертві та живі, щоб зустрітися з матір'ю.

Хаяо Міядзакі
Скриншот із аніме "Хлопчик і чапля"

Хаяо Міядзакі
Скриншот із аніме "Хлопчик і чапля"

Видання BBC раніше розповідало, що фільм сповнений "характерних для Міядзакі одержимостей, дивацтв і тематичних проблем". Тематично, як і інші стрічки на кшталт "Служби доставки Кікі" та "Віднесених духом", це казка про дорослішання, в якій дитина повинна подолати свій егоїзм і навчитися жити для інших.

Світовий прокат аніме стартує у США 8 грудня 2023 року, повідомили у видання Hollywood Reporter.

"Хлопчик і чапля" — це перше повнометражне аніме Міядзакі за останні десять років, після "Вітер дужчає" 2013 року, а також перша повнометражна робота Studio Ghibli з 2020 року, коли випустили фільм "Ая і відьма", знятий сином Міядзакі Ґоро.

Водночас у червні 2023 року студія Міядзакі Ghibli оголосила, що не випускатиме рекламних роликів чи трейлерів до фільму.

Хто такий Хаяо Міядзакі

Хаяо Міядзакі — один із найвідоміших у світі японських мультиплікаторів і анімаційних режисерів. Його часто називають азійським Волтом Діснеєм, хоча сам аніматор не любить цього порівняння.

Міядзакі прославився завдяки повнометражним анімаційним стрічкам:

  • "Навсікая з Долини Вітрів" (1984);
  • "Небесний замок Лапута" (1986);
  • "Мій сусід Тоторо" (1988);
  • "Мандрівний замок" (2004).

У 2003 році твір Міядзакі "Віднесені привидами" отримав премію "Оскар" як найкращий анімаційний фільм року. Останньою на цей час повнометражною роботою режисера є фільм "Вітер дужчає" (2013).

Після виходу стрічки Хаяо Міядзакі провів пресконференцію у Венеції, оголосивши про свою відставку. Він заявив: "Я знаю, що багато разів говорив, що піду на пенсію в минулому. Багато хто з вас, мабуть, думає: «Ще раз». Але цього разу я цілком серйозний". Однак пізніше Міядзакі передумав і вирішив повернутися, щоб зняти ще один фільм.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок