Петиція з вимогою звільнення Ткаченка набрала необхідну кількість голосів

Петиція з вимогою звільнення Ткаченка набрала необхідну кількість голосів

Важливо
Петиція з вимогою звільнення Ткаченка набрала необхідну кількість голосів
Фото: Telekritika

Петиція з проханням про відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це йдеться на сайті звернень до Кабміну.

Петицію створив Юрій Шиян 7 березня. Станом на ранок 2 червня вона набрала 25 224 голоси.

У петиції просять прем’єр-міністра Дениса Шмигаля зробити подання до Верховної Ради про звільнення з посади міністра Олександра Ткаченка у зв’язку "з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків". Звільнити міністра може лише парламент.

Суспільне Культура також намагається отримати коментар від Мінкульту, однак поки у відомстві не коментують петицію.

Петиція з вимогою звільнення Ткаченка набрала необхідну кількість голосів
Скріншот з сайту Кабміну

Ткаченко на посаді міністра культури з 2020 року

Олександра Ткаченка призначили міністром культури 4 червня 2020 року. До того — з 29 серпня 2019-го до призначення міністром — він був народним депутатом від партії "Слуга Народу" та головою комітету парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики. А перед тим Ткаченко одинадцять років був гендиректором групи каналів "1+1 Media".

Також він був радником на громадських засадах тодішнього прем’єр-міністра Віктора Ющенка (2000-2001) та гендиректором "Нового каналу" (1999-2005).

Спроба відставки 2021 року

Нагадаємо, 11 листопада 2021 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що подав у відставку. Рішення було спричинене двома факторами: раптовим рішенням Кабміну реструктурувати Держкіно та забрати інституцію з-під опіки Міністерства культури та інформаційної політики; та невеликим бюджетом на розвиток культури. Про це він писав на своїй Facebook-сторінці. А проте, пізніше виявилось, що заява міністра не була зареєстрована.

Пізніше в інтерв'ю Українській Правді він заявляв, що планує повертати Держкіно, а також провести ряд реформ.

Як працюють електронні петиції?

Після того, як петиція збере необхідну кількість голосів, громадське обʼєднання, або особа, що створила звернення, має надіслати його до Кабінету міністрів із зазначенням:

  • дати початку збору підписів,
  • дату надсилання,
  • загальну кількість та перелік осіб, які підписали петицію (чи посилання на джерело зазначеної інформації в Інтернеті),
  • строк збору підписів,
  • найменування ГО або особи,
  • адресу електронної пошти для оприлюднення на Урядовому порталі.

Звернення мають розглянути не більше ніж протягом десяти робочих днів з дня публікації на порталі.

Секретаріат Кабміну протягом одного робочого дня після має направити звернення до інституції, а там протягом трьох робочих днів мають підготувати узагальнені пропозиції щодо підтримки або непідтримки прем’єр-міністром петиції з відповідним обґрунтуванням.

Не пізніше наступного робочого дня після закінчення строку розгляду мають оприлюднити це рішення, а також відправити його автору (ініціатору) петиції або громадському об’єднанню.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок