Європейський кіноринок: як ставляться до російських кінодистриб'юторів у Берліні

Європейський кіноринок: як ставляться до російських кінодистриб'юторів у Берліні

Європейський кіноринок: як ставляться до російських кінодистриб'юторів у Берліні
.

73-й Берлінський кінофестиваль почався 16 лютого, разом із ним почав свою роботу і Європейський кіноринок. Український продюсер та співзасновник Одеського міжнародного кінофестивалю Денис Іванов у своєму пості на Faceebook зауважив, що попри офіційну заборону росіянам розміщувати свої стенди, це не заважає їм купувати права у європейських дистрибʼюторів не тільки на російський ринок, а й на територію України.

"Стояв сьогодні в черзі на кіноринковий показ. Половина з цієї черги – це російські дистриб'ютори. Жодного українського дистриб'ютора поки не зустрів. На зустрічах (...) розказують, що деякі російські бізнеси досі впевнено купують у них права не тільки на російський ринок, а й на територію України", – зазначає Іванов.

Як пояснює продюсер, деякі російські кінокомпанії могли перереєструвати свої активи на підставних осіб і тепер працюватимуть як українські дистриб'ютори.

"Росія – великий ринок. І "культура поза політикою". А тут ще й давні партнери з Росії, Путіна не підтримують, і з українцями у них наче все норм. Усі – російські компанії, українські колаборанти і самі сейлзи – наче задоволені. Профіт!" – додає він.

Видання ScreenDaily також зауважує, що європейські продавці розділилися в думках щодо роботи з Росією. Значна частина обирає втратити гроші, аніж працювати з росіянами.

берлінале 2023
Як ставляться до російських кінодистриб'юторів у Берліні. Фото: JOHN MACDOUGALL/Getty Images

"Політика нашої компанії полягає в тому, що ми не ведемо жодних справ з російськими дистриб'юторами", – зазначив заступник керівника відділу продажів і закупівель мюнхенського кінотеатру Playmaker Моріц Хеммінгер.

А німецька компанія Constantin Film не дозволяє торговим агентам укладати угоди щодо своїх фільмів з російськими покупцями.

Інші ж продовжують співпрацювати, пояснюючи це тим, що "це компанії, які мають бази за межами Росії. Вони зареєстровані і фінансуються за межами Росії".

"Чи може мистецтво бути поза політикою?": Володимир Зеленський виступив на відкритті "Берлінале-2023"

Європейський кіноринок (European Film Market) Берлінського міжнародного кінофестивалю є однією з ключових подій для професіоналів кіногалузі зі всього світу. Цьогоріч EFM проходить 16-22 лютого, в його межах працюватиме український стенд з каталогом українських продакшн-компаній та пройде пітчинг Одеського міжнародного кінофестивалю.

На гала-відкритті "Берлінале" з відеозверненням виступив президент України Володимир Зеленський.

Більше про програму кінофестивалю, які українські стрічки потрапили до програми фестивалю та що ще чекає на гостей заходу – читайте у матеріалі Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок