Новопризначена в.о директора "Довженко-Центру" написала заяву про звільнення

Новопризначена в.о директора "Довженко-Центру" написала заяву про звільнення

Оновлюється
Новопризначена в.о директора "Довженко-Центру" написала заяву про звільнення
. Фото: Суспільне

Юлія Каждан написала заяву про звільнення з посади в.о. директора ДП "Національний центр Олександра Довженка" у зв'язку з розчаруванням у "культурній спільноті". Держкіно призначило нового тимчасового в.о гендиректора "Довженко-Центру". Ним став Андрій Алферов.

Про це 17 листопада повідомили працівники "Довженко-Центру" в соцмережах.

Як повідомляє Дежкіно, Каждан пояснює своє рішення буллінгом, приниженням честі та гідності, переходом на особистості, й, зокрема, погрозами, які їй періодично надходять через ситуацію довкола "Довженко-Центру".

Раніше, 8 листопада представники "Довженко-Центру" та ЗМІ зустрілись із призначеною Держкіно в.о. генеральної директорки Юлією Каждан та заступником голови Держкіно Максимом Александровим на сходах до закладу. Усередину співробітники Центру їх не пустили.

Держкіно призначило нового тимчасового в.о гендиректора "Довженко-Центру". Ним став Андрій Алферов – режисер і куратор (зокрема, автор виставки "Польоти уві сні та наяву", яка проходила у "Довженко-Центрі"), кінокритик, член міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. Уже після 24 лютого разом із кінознавицею Аксинією Куріною і російським кінокритиком Антоном Доліним брав участь у написанні циклу публікацій, присвячених фільмам українських авторів, на MeduzaРосійське медіа, зареєстровано в Латвії..

Нагадаємо, що 2 листопада Держкіно відсторонило Олену Гончарук від виконання обовʼязків в.о. генеральної директорки "Довженко-Центру", і призначило натомість Юлію Каждан, котра раніше займалася бухгалтерським обліком і заснувала кінологічний центр. Більше про Юлію Каждан дізнались журналісти "Слідство. Інфо".

Пресслужба Держкіно 15 листопада повідомила, що дія наказу від 05.08.2022 №100 щодо реорганізації ДП "Національний центр Олександра Довженка" призупиняється до завершення експертної оцінки колекцій Центру, проведення повного аудиту його діяльності та обрання нового керівника.

Таке рішення прийняли після ініційованої міністром культури Олександром Ткаченко наради за участі представників Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами.

Що відомо

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
  • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею сталаЮлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
  • 8 листопада представники "Довженко-Центру" та ЗМІ зустрілись із призначеною Держкіно в.о. генеральної директорки Юлією Каждан та заступником голови Держкіно Максимом Александровим на сходах до закладу. Усередину співробітники Центру їх не пустили.
  • 10 та 11 листопада працівники СБУ, поліції та прокуратури проводили обшуки в Центрі. За словами співробітників, шукали документи, повʼязані із колишнім директором та забудовником. Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу, а також забрали печатку ДЦ.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок