Ткаченко заявив, що реорганізацію "Довженко-Центру" в такий спосіб, яким вона рухається зараз, зупинять

Ткаченко заявив, що реорганізацію "Довженко-Центру" в такий спосіб, яким вона рухається зараз, зупинять

Оновлено
Ткаченко заявив, що реорганізацію "Довженко-Центру" в такий спосіб, яким вона рухається зараз, зупинять
Фото: Оля Носко

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі 15 листопада заявив, що реорганізація "Довженко-Центру" в такий спосіб, яким вона рухається зараз, припиниться.

Ткаченко розповів, що ініціював нараду з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації.

У плані дій не тільки зупинити поточну "реорганізацію", а також призначити прозорий конкурс на посаду директора "Довженко-Центру".

Крім того, на цій нараді вирішили:

 • фонд і музей залишити в тому статусі, в якому вони є зараз — як цілісний майновий комплекс;
 • звернутись до Держаудиту щодо проведення повноцінного аудиту "Довженко-Центру";
 • розпочати процес надання "Довженко-Центру" статусу національного де-юре (за словами міністра — це убезпечити використання його майна не за призначенням);
 • змінити статус із державного підприємства в державну організацію, що дозволить Центру працювати за профілем як музей та архів;
 • створити міжвідомчу робочу групу для експертної оцінки музейних цінностей "Довженко-Центру".

Ткаченко також додав, що деталі щодо цих рішень найближчим часом має надати Держкіно.

Варто зазначити, що "Довженко-Центр" офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України 13 липня. Рішення про передачу уряд ухвалив ще наприкінці січня 2022 року. До цього Центр був у підпорядкування Мінкульту з моменту створення у 1994 році.

"Протистояння бюрократів і митців, невігласів і людей освічених": Юрій Макаров про події навколо "Довженко-Центру"

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на засіданні, де розглядали ситуацію, яка склалась довкола "Довженко-Центру", ухвалив рішення із вимогою Держкіно касувати накази про "реорганізацію" та про призначення Юлії Каждан в.о. генеральної директорки інституції, а також "закликає Кабінет Міністрів розглянути питання про відповідність керівництва Держкіно займаним посадам".

Про це у своєму Facebook повідомив історик та народний депутат Володимир Вʼятрович.

Раніше комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики уже звертався до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.

Водночас колишня директорка кінотеатру "Жовтень" Людмила Горделадзе у власному дописі додала: "Але, як сказано представником Держкіно, – все (всі) залишаються на попередніх місцях. Раджу Кіноспільноті – НЕ РОЗХОДИТИСЯ, боротьба триває. Довженко-Центр не має бути зруйнований!".

Ткаченко заявив, що реорганізацію "Довженко-Центру" в такий спосіб, яким вона рухається зараз, зупинять
Ткаченко ініціював зустріч з представниками Держкіно та "Довженко-Центру". Фото: Tkachenko.UA/Telegram

Що відомо

 • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
 • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
 • 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
 • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
 • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"
 • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
 • 8 листопада представники "Довженко-Центру" та ЗМІ зустрілись із призначеною Держкіно в.о. генеральної директорки Юлією Каждан та заступником голови Держкіно Максимом Александровим на сходах до закладу. Усередину співробітники Центру їх не пустили.
 • 10 та 11 листопада працівники СБУ, поліції та прокуратури проводили обшуки в Центрі. За словами співробітників, шукали документи, повʼязані із колишнім директором та забудовником. Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу, а також забрали печатку ДЦ.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок