Берлінале не бойкотуватиме російське кіно й митців, але заборонить участь офіційній Росії

Берлінале не бойкотуватиме російське кіно й митців, але заборонить участь офіційній Росії

Берлінале не бойкотуватиме російське кіно й митців, але заборонить участь офіційній Росії
.

Берлінський кінофестиваль заявив про усунення російських відомств, делегацій та "осіб, які підтримують Кремль", від участі у зв'язку з повномасштабною війною, яку Росія веде проти України. Натомість автори заявили, що не мають наміру бойкотувати російських кінорежисерів та працівників культури.

За їхніми словами, "дуже часто саме в їхніх роботах виражається критика відповідних режимів".

Як сказано в заяві, Берлінале рішуче засуджує агресивну війну Росії, що порушує міжнародне право, і висловлює солідарність із народом України та всіма, хто веде кампанію проти цієї війни.

Берлінале став місцем для міжкультурних зустрічей та платформою для критичного обговорення поточних чи історичних світових подій. Мистецтво та культура є ключовими елементами демократичного суспільства, а кінофестивалі – це місце, де художники з усього світу – незалежно від країни – можуть показати свої роботи та вступити у діалог.

"Тільки у відкритих, творчих просторах для роздумів (кіно) культура може розвиватися", – пишуть у зверненні.

"Тому навіть перед обличчям злочинної російської загарбницької війни не може бути наміру виключити кінорежисерів чи працівників культури з Берлінале за національністю чи ізолювати їх".

Організатори кінофестивалю виступають проти загального бойкоту культурних творів на підставі їхнього походження, проте вирішили не допускати до участі в Берлінале офіційні російські установи або делегації, а також акторів, що підтримують режим, поки російський уряд веде жорстоку війну проти України.

Берлінський кінофестиваль
"Золотий ведмідь" Берлінале. АР

Берлінале (Берлінський кінофестиваль) – щорічний міжнародний кінофестиваль, який з 1951 року проходить в Берліні. Головна нагорода – "Золотий ведмідь" (ведмідь – геральдичний символ міста).

На відміну від Каннського кінофестивалю, Берлінале орієнтований на прогресивний геополітичний кінематограф. Журі приділяє особливу увагу тому, щоб у фестивальній програмі були представлені фільми з усього світу, в тому числі фільми країн колишнього Східного локу.

Торік повнометражний дебют режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля" став володарем "Кришталевого ведмедя" як найкращий фільм конкурсної програми "Generation 14plus". Головним призом – "Золотим ведмедем" – у 2022 році відзначена іспано-італійська стрічка "Алькаррас" режисерки Карли Симон.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок