Головним переможцем Берлінського кінофестивалю став фільм "Алькаррас"

Головним переможцем Берлінського кінофестивалю став фільм "Алькаррас"

Головним переможцем Берлінського кінофестивалю став фільм "Алькаррас"

У Берліні відбулося урочисте вручення нагород престижного кінофестивалю Берлінале, який цього року триває з 10 по 20 лютого. Головним призом – "Золотим ведмедем" – відзначена іспано-італійська стрічка "Алькаррас" режисерки Карли Симон.

У цій сповненій сонця драмі про зіткнення традиційного сільського господарства та максимізації прибутку каталонська режисерка Карла Симон зображує сім'ю фермерів, які вирощують персики, та яким, після смерті власника їхнього фруктового саду загрожує виселення.

"Срібного ведмедя" отримала стрічка "Фільм письменника" південнокорейського режисера Хон Сан-су.

Автор та режисер зустрічаються в надії знайти нове натхнення для своїх творів. У стрічці "Фільм письменника" південнокорейський режисер Хон Сан-су оспівує красу випадкових зустрічей. Журі підкорив чорно-білий фільм із розмовами плідного автора про життя, мистецтво та випивку.

Найкращим режисером стала Клер Дені ("Обидві сторони леза").

Приз за найкращу головну роль здобула німецька акторка Мельтем Каптан, яка зіграла у картині "Рабіє Курназ проти Джорджа Буша". Сценарист стрічки Лайла Стілер була відзначена нагородою за найкращий сценарій.

За найкращу роль другого плану нагородили акторку Лауру Басукі (фільм "Раніше, зараз і потім").

Найкращі фільми цьогорічного Берлінале обирало міжнародне журі, яке очолив американський режисер, виходець з Індії М. Найт Шьямалан ("Шосте почуття", "Знаки", "Спліт").

Берлінале (Берлінський кінофестиваль) – щорічний міжнародний кінофестиваль, який з 1951 року проходить в Берліні. Головна нагорода – "Золотий ведмідь" (ведмідь – геральдичний символ міста).

На відміну від Каннського кінофестивалю, Берлінале орієнтований на прогресивний геополітичний кінематограф. Журі приділяє особливу увагу тому, щоб у фестивальній програмі були представлені фільми з усього світу, в тому числі фільми країн колишнього Східного локу.

Торік повнометражний дебют режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля" став володарем "Кришталевого ведмедя" як найкращий фільм конкурсної програми "Generation 14plus".

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад