Два тижні в підвалі: 80-річному композитору Ігорю Покладу вдалось урятуватися з окупованого Ворзеля

Два тижні в підвалі: 80-річному композитору Ігорю Покладу вдалось урятуватися з окупованого Ворзеля

Два тижні в підвалі: 80-річному композитору Ігорю Покладу вдалось урятуватися з окупованого Ворзеля

11 березня видатному українському композитору Ігорю Покладу та його родині вдалося евакуюватися з атакованого росіянами Ворзеля. Про деталі їхнього перебування в сховищі в дописі на Facebook розповіла дружина музиканта Світлана.

Врятував легендарного музиканта, його дружину, тещу та двох собак волонтер Костянтин Кястутисович, який побачив допис із закликом на сторінці медійника Дмитра Гордона.

Родина спершу припускала, проведе в підвалі не більше кількох днів. Однак незабаром колони техніки окупантів ввійшли в сусідні населені пункти на Київщині, а потім і в Ворзель.

“Вони перли на своїх танках, БТРах, БМП. Зверху сиділи мерзоти з автоматами.Тоді ми ще не розуміли, що автоматна черга десь поруч — це чиєсь обірване життя. Вони стріляли по всьому, що ворушиться… Ховалися за домами мешканців, в‘їжджаючи впритул на своїх танках. Так вони ховалися від артилерії…

І ось тоді почалося справжнє пекло… “Гради”, “смерчі”, гаубиці, ракети…Ми вже почали відрізняти один звук від іншого… І почали облаштовувати наше бомбосховище… Коли починався обстріл селища, ми молилися. Всі. Навіть діти…

Бо нічого жахливішого в житті ми не переживали до тієї миті… Дрижали вікна, вибухи були такої сили, що двері нагорі відчинялися… Внутрішні двері…

А потім наступала тиша…Чергову колону орків було знищено… Але цих покидьків, як тарганів!!!! Щойно вбили одних, як на ранок знову гуркіт танків… Нова колона…”, — написала пані Світлана.

В години тиші члени родини підіймалися нагору, щоб вийти на зв'язок. Але незабаром по черзі зникли світло, вода, інтернет, мобільна мережа і газ.

“На щастя, в нашому підвалі два котли — газовий і на дровах! Тому ми були хоча б з теплом. Генератор допомагав хоча б на якийсь час підтримувати холод в холодильнику, де ще були хоча б якісь залишки їжі, та зарядити телефони… Ось так ми остаточно перебралися в підвал…

Наші старші майже не виходили нагору, ми ж виповзали періодично. Сусіди і куми. Вони мали бігати додому, аби приготувати їжу, погодувати своїх собак… Так ми й жили великою сім‘єю… Навіть 8 березня відсвяткували.

Але становище все більше погіршувалося. І лінія фронту підійшла до наших будинків впритул…”, — написала пані Поклад.

За словами Світлани, спершу вони чули обстріли 2-3 рази на день, а потім постійно. І родина вже не могла зберігати спокій, бо не бачила виходу з ситуації.

Два тижні в підвалі: 80-річному композитору Ігорю Покладу вдалось урятуватися з окупованого Ворзеля
Два тижні в підвалі: 80-річному композитору Ігорю Покладу вдалось урятуватися з окупованого Ворзеля.

Їжу готували на вогні, воду носили зі свердловини й її доводилося берегти. З часом закінчився бензин і перестав працювати генератор. Але з'явилася можливість виїхати гуманітарним коридором, якою кілька родин з їхнього сховища скористалися.

“У Facebook писали, що ми відмовилися евакуюватися… Все було не так. Собак великих в автобуси не пускали. Це перше. Без них ми б не поїхали… Багато хто їхали самі транспортом. В нас на той час був розряджений повністю акумулятор і не було бензину. Це друге… Йти до пункту збору кілометри два з двома [людьми], які майже не рухаються? Це останнє. Ми просто не могли евакуюватися”, — пояснила дружина композитора.

За якийсь час Світлана згадала про залишки бензину в примусі й, зарядивши телефон, змогла прочитати повідомлення про те, що їх намагаються врятувати. Родина піднялася в помешкання. Згодом вони побачили в вікні волонтера Костянтина. "Простий чоловік, який ризикуючи своїм життям, щодня вивозить людей з того пекла, яке нам влаштувала недодержава під назвою росія…",написала про нього Світлана Поклад

“Ми їхали самі, без колони. Через три блокпости орків… Заплакала я вже на нашому, коли прапор український побачила….

Ці дні я запам‘ятаю на все життя… Ці найжахливіші дні в житті… І молитися за всіх, хто молився за нас, теж буду все життя… Моліться за наших захисників! Вони справжні Боги війни! Нехай їх Господь оберігає!”, — закликала Світлана.

Вона також написала, що в родини всього достатньо: і ліків, і їжі. На своїй сторінці жінка тепер збирає гроші на пальне для волонтерів, які вивозять людей з містечок, де ведуться бої.

Два тижні в підвалі: 80-річному композитору Ігорю Покладу вдалось урятуватися з окупованого Ворзеля
Два тижні в підвалі: 80-річному композитору Ігорю Покладу вдалось урятуватися з окупованого Ворзеля.

Що відомо

Ігор Поклад – український композитор та опермейстер, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, член Національної спілки композиторів України. За своє життя написав понад 150 пісень та музику до більш ніж 10 фільмів.

Серед пісень його авторства можна згадати такі: "Ой летіли дикі гуси", "Чарівна скрипка", "Кохана", "Два крила", "Моя Україна" та інші. Пан Поклад також є автором музичної комедії "Друге весілля в Малинівці", мюзиклу "Конотопська відьма", "Різдвяна ніч" та інших, а також до класичних мультиплікаційних стрічок "Як козаки в хокей грали" та "Енеїда".

Композиції Ігоря Поклада виконували Ніна Матвієнко, Дмитро Гнатюк, Назарій Яремчук, Руслана, Тіна Кароль та інші.

У грудні 2021 року Президент України Володимир Зеленський надав звання Героя України композиторові Ігорю Покладу “за визначні особисті заслуги у розвитку національного музичного мистецтва, високу професійну майстерність та багаторічну плідну творчу діяльність”.

10 грудня Ігорю Покладу виповнилося 80 років.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок