Перейти до основного змісту
"Тарифи Трампа": Китай перевів урядовців у "воєнний стан" — Reuters

"Тарифи Трампа": Китай перевів урядовців у "воєнний стан" — Reuters

ЗМІ
"Тарифи Трампа": Китай перевів урядовців у "воєнний стан"
Дональд Трамп та Сі Цзіньпінь під час засідання саміту G20 у Японії, 2019 р. REUTERS/Kevin Lamarque

Через “тарифи ТрампаКитай перевів цивільних урядовців у Пекіні у “воєнний стан”.

Про це з посиланням на чотири джерела пише Reuters.

Крім того, за даними джерел агенції, у КНР віддали наказ про наступ китайської дипломатії, спрямований на заохочення інших країн до протидії тарифам Трампа.

За словами одного з джерел провідну роль у формуванні відповіді Китаю відіграли чиновники з пропаганди Комуністичної партії, а урядові речники розмістили в соціальних мережах відеоролики з колишнім лідером Мао Цзедуном, який каже, що “ми ніколи не поступимося”.

За словами двох співрозмовників, в рамках “воєнного стану” бюрократам у міністерствах закордонних справ і торгівлі наказали скасувати плани на відпустку і тримати мобільні телефони увімкненими цілодобово. За їхніми словами, відомства, що займаються питаннями США, також були посилені, в тому числі за рахунок чиновників, які працювали над реакцією Китаю на перший термін Трампа.

Журналісти Reuters поспілкувалися з більш ніж десятком людей, включаючи урядовців США і Китаю, а також інших дипломатів і науковців.

Четверо з них розповіли про те, як дипломати Пекіна взаємодіють із урядами інших країн, проти яких запроваджені тарифи Трампа, зокрема, надсилають листи з проханням про співпрацю до кількох країн. Двоє людей також розповіли про контакти з давніми союзниками США в Європі, Японії та Південній Кореї.

Більшість людей говорили на умовах анонімності, щоб описати конфіденційні урядові дискусії.

“Китай є відповідальною великою країною. Ми виступаємо проти гегемонії не лише для захисту наших власних законних інтересів, але й для захисту спільних інтересів міжнародного співтовариства”, — йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Китаю, надісланій факсом.

У ній додається, що “цю торговельну війну розпочали США та нав’язали Китаю... Якщо США дійсно хочуть вирішити проблему шляхом діалогу та переговорів, вони повинні припинити чинити крайній тиск. Будь-який діалог має бути встановлений на основі рівності, взаємної поваги та взаємної вигоди”.

Посольства Південної Кореї та Японії у Вашингтоні не відповіли на прохання прокоментувати імовірні переговори між їхніми країнами та Китаєм.

Що відомо про "дзеркальні мита" Трампа

2 квітня Дональд Трамп заявив, що встановить мінімальне мито в 10% на всі товари, які імпортуються до США, причому для країн з найбільшим торговим дефіцитом ставки будуть ще вищими. Так, для Китаю мито становитиме 34%, для ЄС — 20%. США запровадили 10% мито і на товари з України.

Також Трамп заявив, що підпише указ щодо запровадження мита на імпорт автомобілів та вантажівок розміром 25%, які набудуть чинності у четвер, 3 квітня. Мита на імпорт автозапчастин будуть запроваджені 3 травня.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що рішення США про запровадження універсальних тарифів, завдає шкоди як бізнесу, так і споживачам у всьому світі, й особливо — трансатлантичним економічним відносинам. Європейська комісія вже завершує розробку першого пакету контрзаходів у відповідь на мита на сталь, а також готується до додаткових дій, якщо переговори зі США зазнають краху.

4 квітня Китай відповів на запровадження адміністрацією США нових підвищених мит, встановивши тарифи для всього американського імпорту товарів на рівні 34%. Вони почнуть діяти вже з 10 квітня.

8 квітня Трамп збільшив тарифи на імпорт з Китаю ще на 50%. Вони склали 104%.

У відповідь Китай запровадив додаткові 84% мит на імпортні товари із США 9 квітня. Тепер повноцінна ставка мит на імпорт із США до Китаю складе 118%.

Після цього Трамп 9 квітня заявив, що країна підіймає митну ставку на імпорт з Китаю до 125%.

11 квітня Китай підвищив мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів з 84% до 125%. Вони мали почати діяти з 12 квітня.

Топ дня
Вибір редакції
На початок