Перейти до основного змісту
ЄС готує контрзаходи у відповідь на мита Трампа — Урсула фон дер Ляєн

ЄС готує контрзаходи у відповідь на мита Трампа — Урсула фон дер Ляєн

Урсула фон дер Ляєн
Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн в Брюсселі, Бельгія, 6 березня 2025 р. REUTERS/Stephanie Lecocq

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що рішення США про запровадження універсальних тарифів, оголошене президентом Дональдом Трампом, завдає шкоди як бізнесу, так і споживачам у всьому світі, й особливо — трансатлантичним економічним відносинам. Європейська комісія вже завершує розробку першого пакету контрзаходів у відповідь на мита на сталь, а також готується до додаткових дій, якщо переговори зі США зазнають краху.

Виступ Урсули фон дер Ляєн транслювався на її сторінці в соцмережі Х.

“Витрати на ведення бізнесу зі Сполученими Штатами різко зростуть, і більше того, здається, що всі торгові партнери США постраждали,” — заявила фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що протягом останніх 80 років торгівля між ЄС та США створила мільйони робочих місць та сприяла економічному зростанню.

Водночас вона погодилася з критикою Трампа щодо недоліків глобальної торгівельної системи, але наголосила, що тарифи не можуть бути єдиним засобом розв'язання проблем.

“З самого початку ми завжди були готові вести переговори зі Сполученими Штатами, щоб усунути залишкові бар’єри для трансатлантичної торгівлі. Водночас ми готові відповісти”, — заявила вона.

Європейська комісія вже завершує розробку першого пакету контрзаходів у відповідь на тарифи на сталь, а також готується до додаткових дій, якщо переговори зі США зазнають краху.

Фон дер Ляєн наголосила, що ЄС уважно стежитиме за непрямими наслідками тарифів, зокрема за ризиками демпінгу й перенасичення європейського ринку через перенаправлені поставки.

“Ми завжди будемо відстоювати Європу, її інтереси й цінності”, — сказала вона.

За словами президентки ЄК, ще не пізно розв'язати проблеми шляхом переговорів.

" Ось чому наш комісар з питань торгівлі Марош Шефчович постійно співпрацює зі своїми американськими колегами. Ми будемо працювати над зменшенням бар’єрів, а не над їх підвищенням", — сказала фон дер Ляєн.

За її словами, ЄС повинен підготуватися до впливу, який ці мита неминуче матимуть, але "Європа має все необхідне, щоб пройти через шторм".

"Європа має найбільший єдиний ринок у світі, 450 млн споживачів. І Європа буде на боці тих, хто постраждав безпосередньо. Ми вже оголосили про нові заходи підтримки сталеливарного та автомобільного секторів. Минулого тижня ми обмежили кількість сталі, яку можна імпортувати до Європи без мита. Це дасть більше простору для цих стратегічних галузей", — сказала резидентка ЄК.

Тепер, за словами фон дер Ляєн, ЄС проведе стратегічний діалог із металургійною, автомобільною та фармацевтичною галузями, а згодом і з іншими.

"Європа виступає разом за бізнес, громадян і всіх європейців, і ми продовжуватимемо будувати мости з усіма тими, хто, як і ми, дбає про справедливу та засновану на правилах торгівлю як основу для спільного процвітання", — сказала вона.

Що відомо про "дзеркальні мита" Трампа

2 квітня Дональд Трамп заявив, що встановить мінімальне мито в 10% на всі товари, які імпортуються до США, причому для країн з найбільшим торговим дефіцитом ставки будуть ще вищими. Так, для Китаю мито становитиме 34%, для ЄС — 20%.

Також Трамп заявив, що підпише указ щодо запровадження мита на імпорт автомобілів та вантажівок розміром 25%, які набудуть чинності у четвер, 3 квітня. Мита на імпорт автозапчастин будуть запроваджені 3 травня.

Топ дня
Вибір редакції
На початок