Норвезька компанія створила робота-змію, який може ремонтувати труби на дні океану

Норвезька компанія створила робота-змію, який може ремонтувати труби на дні океану

Норвезька компанія створила робота-змію, який може ремонтувати труби на дні океану
. Eelume Subsea Intervention

Норвезька компанія Eelume Subsea Intervention розробила безпілотного робота Eelume, який може ремонтувати труби на дні океану.

Eelume - це шестиметровий змієподібний робот, оснащений датчиками та камерою на кожному кінці. Його можна зберігати на док-станції на глибині до 500 метрів протягом шести місяців без необхідності підіймати на поверхню, передає CNN.

Безпілотний робот може подолати до 20 кілометрів без підзарядки та опрацьовувати різні завдання, зокрема заміну підводних клапанів та очищення труб від морських наростів та осаду. Окрім того, робот оснащений камерами, які можуть передавати відео на берег.

Як пояснили розробники, роботи з технічного обслуговування багатьох глибоководних свердловин та систем трубопроводів вже виконуються безпілотними механізмами. Але ці механізми, як правило, потрібно транспортувати на повністю укомплектованому кораблі з екіпажем, а потім віддалено експлуатувати з борту надводного судна. Це може коштувати до 100 000 доларів на день.

"Давши можливість роботові стати підводним мешканцем, який проживає в док-станції, його можна будь-коли мобілізувати для проведення інспекцій та втручання, тим самим зменшуючи потребу в дорогих надводних суднах", - розповів Пол Лілєбек, керівник відділу технологій Eelume Subsea Intervention, який розробив робота.

Що відомо

  • Рибалка з Індонезії виловив підводний безпілотний апарат який, на думку експертів, може використовуватись для прокладання маршрутів для китайських підводних човнів.
  • На Фарерських островах після трьох років будівництва відкриють підводний автомобільний тунель. Мережа має скоротити час у дорозі між столицею Торсгавн і островом Естурой до 16 хвилин.
  • Британські науковці використовуватимуть супутникові зображення з космосу для підрахунку африканських слонів за допомогою комп'ютерного алгоритму. Програма спрямована на збереження популяцій тварин, які знаходяться під загрозою вимирання.
На початок