Перейти до основного змісту
За незаконний перетин кордону: Саакашвілі оголосили ще один вирок

За незаконний перетин кордону: Саакашвілі оголосили ще один вирок

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі
Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі в Роттердамі біля мосту Еразма, Нідерланди, 14 лютого 2018 року. Getty Images/ROB ENGELAAR/ANP/AFP

Міський суд Тбілісі 17 березня присудив колишньому президенту Грузії Міхеілу Саакашвілі понад 4 роки ув’язнення у справі про незаконний перетин грузинського кордону у 2021 році.

Про це повідомляє "Эхо Кавказа".

Безпосередньо за незаконний перетин кордону Саакашвілі призначено покарання у вигляді чотирьох років та шести місяців позбавлення волі. Оскільки суди Грузії вже засудили експрезидента країни загалом до 9 років позбавлення волі, суддя заявив, що він зрештою проведе в ув'язненні 12 років та 6 місяців.

"Цим вироком (термін у справі про незаконний перетин кордону — ред.) частково додається до покарання, призначеного вироком Тбіліського міського суду від 12 березня 2025 року (у справі про розтрату бюджетних коштів у великих розмірах – ред.) на 12 років та 6 місяців", – заявив суддя. Згідно з вироком, Саакашвілі залишиться в ув'язненні до 1 квітня 2034 року.

12 березня його засудили до 9 років позбавлення волі за розтрату державних коштів.

Що відомо про арешт та стан здоров'я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали й доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі й родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня торік колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

19 листопада 2022 року мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

6 лютого 2023 року Тбіліський міський суд не задовольнив клопотання адвокатів і не звільнив колишнього Саакашвілі від покарання та не відтермінував його. Сам Саакашвілі назвав рішення суду смертним вироком. З клопотанням про відстрочку чи звільнення від покарання колишнього президента Грузії до суду звернулися адвокати Саакашвілі. Це клопотання суддя Георгій Аревадзе розглядав близько двох місяців.

15 лютого 2023 року Європарламент ухвалив резолюцію, якою закликав Грузію помилувати та звільнити експрезидента Михеіла Саакашвілі. Текст резолюції ухвалили 577 голосами "за", 33 "проти" та 26 "утрималися".

13 липня 2023 року польські лікарі розпочали комплексне медичне обстеження експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі, у зв’язку з погіршенням його стану в ув’язненні.

У серпні 2023 року в Офісі омбудсмена Грузії заявили, що стан експрезидента країни Міхеіла Саакашвілі погіршується через голодування і запевнили, що його лікування триватиме.

Топ дня
Вибір редакції
На початок