Австралія припинила випробування вакцини від COVID-19 через неочікуваний побічний ефект

Австралія припинила випробування вакцини від COVID-19 через неочікуваний побічний ефект

Австралія припинила випробування вакцини від COVID-19 через неочікуваний побічний ефект
Колаж, Суспільне

Уряд Австралії вирішив припинити роботу над власною вакциною від COVID-19, оскільки вона призводила до хибного позитивного результату тесту на вірус імунодефіциту в людей, які не були ним інфіковані.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті Університету Квінсленду (UQ).

"Перша фаза випробувань вакцини компанії CSL та UQ показала, що вона викликає стійку відповідь на вірус і має високий профіль безпеки. У 216 учасників випробування не було серйозних побічних ефектів або проблем з безпекою. Однак після консультацій, проведених з урядом Австралії, CSL не рекомендуватиме потенційну вакцину до подальших клінічних випробувань", – заявили в університеті.

Як повідомляє BBC, у процесі випробувань дослідники виявили, що у деяких волонтерів введення вакцини провокувало вироблення антитіл до ВІЛ, що призводило до хибного позитивного результату при тестуванні на це захворювання.

Причиною цього стало використання у вакцині фрагменту вірусного білка ВІЛ під назвою gp41, необхідного для її стабілізації. При цьому фахівці Університету Квінсленду наголосили, що у вакцині використовується лише малий фрагмент вірусу, який жодним чином не може викликати захворювання.

"Учасники випробувань були повністю проінформовані про можливість часткової імунної відповіді на цей компонент, але було несподіваним, що індуковані рівні можуть перешкодити певним тестам на ВІЛ", – повідомили розробники вакцини.

Проаналізувавши ситуацію, представники CSL та UQ дійшли висновку, що на те, щоб прибрати недолік вакцини, знадобиться близько року. Через це австралійський уряд вирішив відмовитись від випробувань препарату та скасувати подальшу роботу над ним. Застосування вакцини призвело б до проблем із виявленням ВІЛ через те, що люди, які отримали вакцину, не змогли б довіряти стандартним тестам на захворювання, зауважує ABC.

"Ймовірно вона (вакцина – ред.) спрацювала б. Але ми знали, що не хочемо мати жодних проблем з упевненістю, а цей псевдопозитивний тест, можливо, призвів би до деякої плутанини", – прокоментував рішення секретар Міністерства охорони здоров'я Австралії Брендан Мерфі.

CSL і UQ підкреслили, що позитивні результати були помилковими, і що здоров'я учасників випробування не піддавалося ризику.

Раніше уряд Австралії планував купити 51 мільйон доз вакцини, над якою спільно працювали CSL та UQ.

Що відомо

  • Представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) запевняють, що у питанні вакцинації від коронавірусу Україна перебуває серед пріоритетних напрямків.
  • Ізраїль отримав першу партію вакцини від COVID-19
  • Міністерство охорони здоров’я Канади затвердило вакцину проти COVID-19 від Pfizer.
  • 8 грудня американський регулятор повідомив, що вакцина проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech є ефективною та безпечною.
  • Велика Британія розпочала вакцинацію від COVID-19, першою її отримала 90-річна жінка.
  • Влада Португалії безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від COVID-19.
  • ВООЗ виступає проти примусової вакцинації від COVID-19.
  • 8 грудня американський регулятор повідомив, що вакцина проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech є ефективною та безпечною.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці.
На початок