Робоча група Ради представила законопроєкти для виходу з конституційної кризи

Робоча група Ради представила законопроєкти для виходу з конституційної кризи

Робоча група Ради представила законопроєкти для виходу з конституційної кризи УНІАН

Робоча група Верховної ради з врегулювання конституційної кризи зареєструвала два законопроєкти про запобігання корупції та виходу з конституційної кризи.

Як повідомила народна депутатка з фракції "Слуга народу", заступниця голови комітету Верховної ради з питань правової політики Ольга Совгиря, було внесено зміни до закону "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції

Законопроєктом передбачається внесення змін до закону "Про запобігання корупції" для приведення його у редакцію, яка діяла до ухвалення рішення Конституційного Суду від 27.10.2020 року, а також запроваджується особливе регулювання контролю за дотримання антикорупційного законодавства суддями і суддями Конституційного суду.

Другим став проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення особливостей складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4 (Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності), 172-9 (Невжиття заходів щодо протидії корупції), 188-46 (Невиконання законних вимог (приписів) НАЗК) та 212-15Порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, порушення порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації або агітації. стосовно судді, судді Конституційного суду

Законопроєктом передбачається, що скласти адміністративний протокол судді може тільки голова НАЗК або його заступник - із обов’язковим повідомленням про це Вищої ради правосуддя і голови Конституційного суду. Протокол вручатиметься судді засобами поштового зв’язку із наданням йому можливості надати свої письмові зауваження і заперечення, або відмовитись від його підписання з наведенням відповідних мотивів.

Як зазначила Совгиря, такий порядок вручення протоколу про адміністративне правопорушення усуває можливості будь-яких зловживань чи тиску на суддю, які присутні в разі вручення протоколу відповідними уповноваженими особами при особистому спілкуванні із суддею, в тому числі у разі відсутності сторонніх осіб, які могли б проконтролювати відсутність таких зловживань і тиску

Що відомо

  • 16 листопада у Верховній раді створено робочу групу, якій доручили розробити законопроєкти з питань електронного декларування та діяльності Конституційного суду.
  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій.
  • Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість. Під КСУ влаштували акцію та закидали будівлю димовими шашками та презервативами.
  • Президент Володимир Зеленський провів термінове засідання РНБО, після якого уряд наказав НАЗК відновити реєстр. Нині він уже працює.
  • Раніше Зеленський подав законопроєкт, яким пропонує звільнити суддів КС у повному складі, що за законом, не можливо, а у Верховній раді зареєстрували законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та ККУ.
  • Також депутати підписали заяву, в якій закликали суддів Конституційного суду, які підтримали рішення про визнання неконституційною статтю про недостовірне декларування, скласти повноваження.
  • У Верховній раді створено робочу групу, якій доручили розробити законопроєкти з питань електронного декларування та діяльності Конституційного суду.
  • Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо вважає, що вирішення конституційної кризи в Україні вимагає швидких дій і має базуватися на верховенстві права.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції заявляє, що внаслідок рішення Конституційного суду від 27 жовтня закрито кримінальних проваджень щодо недостовірного декларування на понад 30 мільйонів гривень.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди