У Раді зареєстрували законопроєкт для відновлення е-декларування

У Раді зареєстрували законопроєкт для відновлення е-декларування

У Раді зареєстрували законопроєкт для відновлення е-декларування
. УНІАН

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України. Цей документ має відновити чинні положення про електронне декларування після рішення Конституційного суду.

На офіційному порталі Ради з'явилась інформація про законопроєкт та пояснювальна записка до нього. Ініціаторами законопроєкту вказані 124 депутати із різних фракцій.

Проєкт закону передбачає відновлення дії тих статей закону "Про запобігання корупції", які діяли до рішення Конституційного суду. Так, документом пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, зокрема:

  • надати право одержувати в установленому законом порядку за письмовими запитами від державних органів, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та їх посадових осіб, громадян та їх об’єднань інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
  • мати безпосередній автоматизований доступ до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, утримувачем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування;
  • користуватися державними, у тому числі урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
  • вести облік та оприлюднення декларацій;
  • здійснювати їх контроль та перевірку;
  • здійснювати моніторинг способу життя відносно суб’єктів на яких поширюється дія Закону № 1700.

Після ухвалення цього документу, уряду буде доручено напрацювати пропозиції щодо змін до закону про запобігання корупції, які б дозволили врегулювати питання, порушені КСУ.

У пояснювальній записці йдеться, що прийняття цього законопроєкту як закону врегулює роботу Національного агентства з питань запобігання корупції та створить належні умови для законодавчого забезпечення дотримання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері запобігання корупції.

Документ направили на розгляд в профільний парламентський комітет.

Раніше, після зустрічі з головою Конституційного суду, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів, що у Раді був зареєстрований законопроєкт про повернення тих законів про електронне декларування, які були визнані неконституційними. За його словами, депутати хочуть впродовж двох місяців виправити недоліки, на які вказав КС у своєму рішенні, для повноцінного та законного відновлення е-декларування.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій.
  • Рішення суду обурило міжнародних партнерів України та громадськість. Під КСУ влаштували акцію та закидали будівлю димовими шашками та презервативами.
  • Президент Володимир Зеленський провів термінове засідання РНБО, після якого уряд наказав НАЗК відновити реєстр. Нині він уже працює.
  • Зеленський подав законопроєкт, яким пропонує звільнити суддів КС у повному складі. За законом, це не можливо. Також президент виступив перед фракцією "Слуга народу" та поставив вимогу підтримати його пропозицію перезавантаження КСУ.

На початок