Шевченківський районний суд Києва виправдав екссуддю Печерського райсуду столиці Віктора Кицюка, який переслідував активістів Автомайдану під час Революції гідності.
Як повідомив на своїй Facebook-сторінці адвокат Роман Маселко, таке рішення ухвалила суддя Лідія Щебуняєва.
"Щебуняєва "несподівано" повністю виправдала Кицюка. Вона не знайшла складу злочину у засудженні невинуватого, на підставі рапорту, у якому немає жодного підпису, при відсутності жодного доказу провини і доказах невинуватості водія. Ось таке "правосуддя" – засудити невинного, виправдати винуватого", – написав Маселко.
За його словами, при цьому прокурор у справі не прийшов на судове засідання.
Хто такий суддя Кицюк
Віктор Кицюк народився на Вінничині, розпочав роботу у 2004 році із посади секретаря судової палати Апеляційного суду Харківської області. Згодом він став помічником судді цього ж суду. У 2009 році Кицюк обійняв посаду судді Жовтневого райсуду Харкова, а у 2012 році перейшов на роботу до Печерського районного суду Києва.
Суддю Віктора Кицюка звинувачували у зловживанні службовим становищем під час протестів 2013-2014 років. За даними слідства, він виніс завідомо неправосудні рішення щодо активістів "Автомайдану", зокрема, позбавляв водійських посвідчень учасників автопробігу до резиденції експрезидента Януковича у Межигір’ї.
Після автопробігу, в якому взяли участь близько 2 тисяч автомобілістів, на його учасників склали сотні протоколів про порушення дорожнього руху, звинувативши в тому, що вони нібито не зупинилися на вимогу інспекторів Державтоінспекції. Як з’ясувалось, Кицюк виносив рішення із порушеннями, зокрема, на підставі не підписаного протоколу та попри відсутність реальних доказів провини автомобілістів.
У 2015 році Верховна Рада після розгляду подання Генеральної прокуратури надала згоду на затримання та арешт Кицюка. У січні 2016 року прокуратура передала обвинувальний акт щодо судді у Шевченківський суд. Попри це Кицюк не отримав жодного реального покарання.
Що відомо
- Раніше прокурори розповіли, скільки людей притягнуто до відповідальності у "справах Майдану".
- Апеляційний суд Києва роз'яснив, на якій підставі скасував заочний арешт експрезидента-втікача Віктора Януковича. Це сталося тому, що прокурор не довів факт про оголошення Януковича в міжнародний розшук.
- Прокурори Департаменту у справах Майдану розслідують 60 кримінальних проваджень, що охоплюють понад 4300 епізодів правопорушень під час масових протестів у Києві в 2013-2014 роках.
- Розгляд справи про розстріли на Інститутській 20 лютого 2014 року, під час яких загинули десятки людей, триває п'ятий рік. Її розглядає Святошинський районний суд столиці.
- 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР. Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
- 20 лютого діюча на той час в.о. голови ДБР Ірина Венедіктова заявляла, що Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути до відповідальності всіх причетних до подій, які відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках. Пізніше було опубліковано перший звіт про розслідування "справ Майдану" .