Апеляційний суд пояснив, чому скасував заочний арешт Януковича. Що кажуть в ОГПУ

Апеляційний суд пояснив, чому скасував заочний арешт Януковича. Що кажуть в ОГПУ

Доповнено
Апеляційний суд пояснив, чому скасував заочний арешт Януковича. Що кажуть в ОГПУ
УНІАН

Апеляційний суд Києва роз'яснив, на якій підставі скасував заочний арешт експрезидента-втікача Віктора Януковича. Це сталося тому, що прокурор не довів факт про оголошення Януковича в міжнародний розшук.

Роз'яснення опублікувала пресслужба суду.

"Скасовуючи ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, Київський апеляційний суд виходив з того, що прокурором не доведено факт оголошення підозрюваного Януковича В.Ф. у міжнародний розшук, як того вимагають положення ч. 6 ст. 193 КПК України. Спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється на підставі ухвали слідчого судді стосовно підозрюваного (крім неповнолітнього), який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук", - йдеться у повідомленні.

У суді пояснили, що слідчий суддя може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного чи обвинуваченого, лише у разі, якщо прокуроромКрім наявності підстав, передбачених статтею 177 КПК України, буде доведено, що підозрюваний, обвинувачений оголошений у міжнародний розшук.

Також повідомляється, що захист надав судді Апеляційного суду інформацію, що щодо Януковича не розміщувалося повідомлення Інтерполу з "червоним кутом" і не розміщувався внутрішній запит з метою оголошення його в міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

Апеляційний суд також звинуватив Печерський суд в порушеннях при оголошенні свого рішення. Зокрема, в оригіналі заяви йдеться, що арешт Януковичу продовжили в межах терміну досудового розслідування - до 10 липня 2021 року. А"копія постанови, надана стороні захисту, не містить визначення терміну його дії".

"Разом з тим, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку про обґрунтованість підозри в скоєнні Януковичем кримінального злочину, а також наявність ризиків, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування, впливати на свідків або вчинити інший кримінальний злочин", - резюмували в суді.

Позиція Офісу генпрокурора

Заступник керівника департаменту у справах Майдану, старший групи прокурорів у кримінальному провадженні Денис Іванов у коментарі Суспільному повідомив, що ухвала скасована по процесуальних моментах, її тексту він ще не бачив. Спочатку її мають доопрацювати, а потім прокуратура детально ознайомиться із документом і зробить висновки.

"З того, що я сьогодні почув, то це суто процесуальні моменти. Наприклад, суд апеляційної інстанції погодився, що підозра обґрунтована, що є ризики переховування та інші ризики, але суд першої інстанції, коли приймав це рішення, належним чином не мотивував, чому він вважає, що Янукович перебуває у міжнародному розшуку. І у своїй ухвалі він не спростував доводи захисників стосовно того, що Інтерполом розшук підозрюваного Януковича не здійснюється. Тобто фактично визнав ухвалу суду першої інстанції в цій частині невмотивованою. Це одне із таких зауважень. І друге зауваження: що нібито у короткому тексті було зазначено, що ухвала діє до 10.07.2020, тобто процесуально це не правильно, оскільки така ухвала повинна обиратися безстроково", - сказав він.

За його словами, справу повернуть до суду першої інстанції.

"Крім того, вже є висновки апеляції, що підозра обґрунтована, ризики обґрунтовані. Тобто, нам залишилося належним чином вмотивувати міжнародний розшук. Це питання дискусійне, оскільки в юриспруденції багато як захисників, так і суддів, схиляються до думки, ототожнюють Інтерпол і міжнародний розшук. Тому ми будемо підтримувати це клопотання і будемо просити суд все-таки заочно арештувати Януковича. Це потрібно для процедури екстрадиції і для того, щоб ініціювати процес спеціального досудового розслідування, щоб вже нарешті закінчити справу і направити її до суду", - пояснив прокурор.

За його словами, після того, як справу повернуть до суду першої інстанції, має відбутися авторозподіл, за яким визначиться суддя, який буде розглядати справу. І потім має бути призначена дата засідання.

"Апеляційний суд не сказав, що ми не праві. Він сказав, що при ухваленні рішення були процесуальні порушення допущені слідчим суддею в частині мотивації й в частині строку дії ухвали", - наголосив Іванов.

Що відомо

  • Київський апеляційний суд скасував рішення про заочний арешт експрезидента-втікача Віктора Януковича у справі про розгін протестувальників на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Таке рішення Київський апеляційний суд прийняв на засіданні 16 листопада.
  • У травні поточного року Печерський райсуд Києва заочно взяв під варту експрезидента у справі про узурпацію влади.
  • На початку жовтня адвокат експрезидента-втікача Віктора Януковича Віталій Сердюк повідомив, що Київський апеляційний суд відмовився скасовувати вирок суду першої інстанції, яким його підзахисного було засуджено до 13 років тюрми за державну зраду.

Вибір редакції

На початок