Справи Майдану. Прокурори розповіли, скільки людей притягнуто до відповідальності

Справи Майдану. Прокурори розповіли, скільки людей притягнуто до відповідальності

Справи Майдану. Прокурори розповіли, скільки людей притягнуто до відповідальності
. фото Мстислава Чернова

За весь період розслідування справ Майдану до відповідальності було притягнуто 343 людини, однак законної сили набув тільки 21 вирок.

Про це під час брифінгу “Правова оцінка Революції Гідності, проблематика і здобутки в розслідуваннях злочинів вчинених під час мирних протестів проти мирних протестувальників” повідомив прокурор Олексій Донський.

"Загалом, якщо брати прокурорів Офісу генпрокурора, за весь період притягнуто до кримінальної відповідальності 343 особи, з яких 34 високопосадовці, 185 працівників органів внутрішніх справ, в тому числі 29 слідчих, 16 прокурорів, 14 суддів, 70 цивільних осіб. ", - зазначив він.

При цьому, за весь період було скеровано до суду 110 обвинувальних актів стосовно 206 осіб, але наразі набули законної сили обвинувальні вироки стосовно 21 особи.

"За 7 років 21 вирок - це дуже мало. Питання затягування судового розгляду є вкрай болючим", - наголосив Донський.

Упродовж 2020 року було спрямовано до суду 19 обвинувальних актів.

Щодо останнього рішення суду по Віктору Януковичу, Донський уточнив, що "по ньому залишається рішення про взяття під варту заочно по провадженню щодо узурпації влади і там ще апеляційні процедури не завершились".

Що відомо

  • Апеляційний суд Києва роз'яснив, на якій підставі скасував заочний арешт експрезидента-втікача Віктора Януковича. Це сталося тому, що прокурор не довів факт про оголошення Януковича в міжнародний розшук.
  • Прокурори Департаменту у справах Майдану розслідують 60 кримінальних проваджень, що охоплюють понад 4300 епізодів правопорушень під час масових протестів у Києві в 2013-2014 роках.
  • Розгляд справи про розстріли на Інститутській 20 лютого 2014 року, під час яких загинули десятки людей, триває п'ятий рік. Її розглядає Святошинський районний суд столиці.
  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР. Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
  • 20 лютого діюча на той час в.о. голови ДБР Ірина Венедіктова заявляла, що Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути до відповідальності всіх причетних до подій, які відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках. Пізніше було опубліковано перший звіт про розслідування "справ Майдану" .
На початок