Венедіктова розповіла про розслідування 60 проваджень у "справах Майдану"

Венедіктова розповіла про розслідування 60 проваджень у "справах Майдану"

Венедіктова розповіла про розслідування 60 проваджень у "справах Майдану"
Учасники Революції Гідності на Майдані Незалежності, 2014 рік. Фото: УНІАН

Прокурори Департаменту у справах Майдану розслідують 60 кримінальних проваджень, що охоплюють понад 4300 епізодів правопорушень під час масових протестів у Києві в 2013-2014 роках.

Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова напередодні роковин Революції Гідності.

"7 років минуло від початку Євромайдану – боротьби за гідність і свободу, які коштували Україні дуже дорого. Загинули 78 цивільних осіб і 13 правоохоронців. У протистоянні загалом постраждало більше 2,5 тисяч осіб, з них понад 2000 визнано потерпілими у кримінальних провадженнях", - написала вона.

Читайте також: ДБР викликає лідерів Майдану на допит через заяву нардепа від ОПЗЖ

За словами Венедіктової, цьогоріч справи Майдану перейшли до нового спеціального підрозділу у Державному бюро розслідувань.

"Наразі прокурори Департаменту у справах Майдану Офісу Генпрокурора здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 60 кримінальних провадженнях, що охоплюють понад 4300 епізодів правопорушень. Також у судах першої інстанції забезпечується підтримання публічного обвинувачення у 86 судових справах стосовно 176 осіб", - уточнила вона.

Генпрокурорка додала, що від початку 2020 року повідомлено про підозру 37 особам, зокрема, 26 правоохоронцям, в числі яких два прокурори та 10 слідчих; трьом суддям і восьми цивільним особам. Загалом цьогоріч скеровано до суду 19 обвинувальних актів щодо 25 осіб. Серед них шість суддів, 13 правоохоронців, зокрема, двоє слідчих, а також шестероцивільних осіб.

Що відомо

  • Розгляд справи про розстріли на Інститутській 20 лютого 2014 року, під час яких загинули десятки людей, триває п'ятий рік. Її розглядає Святошинський районний суд столиці.
  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР. Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
  • 20 лютого діюча на той час в.о. голови ДБР Ірина Венедіктова заявляла, що Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути до відповідальності всіх причетних до подій, які відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках. Пізніше було опубліковано перший звіт про розслідування "справ Майдану" .

Вибір редакції

На початок