Зеленський і новий міністр оборони Британії обговорили підготовку сторічної угоди

Зеленський і новий міністр оборони Британії обговорили підготовку сторічної угоди

Зеленський, Гілі
Президент Володимир Зеленський та міністр оборони Великої Британії Джон Гілі в Одесі липня 2024 року. Пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський зустрівся з новим міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі і обговорив підготовку майбутньої сторічної угоди між Україною та Сполученим королівством.

Про це повідомляє пресслужба президента.

У зустрічі також взяв участь начальник штабу оборони Великої Британії Ентоні Радакін.

Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію безпекової угоди та підготовку до підписання нової – документа про співробітництво між двома країнами терміном дії на 100 років, а також двосторонню співпрацю та забезпечення нагальних потреб нашої країни в озброєнні та боєприпасах.

Окрему увагу приділили підготовці до ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні та саміту Європейської політичної спільноти.

Джон Гілі наголосив, що Сполучене Королівство продовжить підтримувати Україну.

"Ви маєте найміцнішого друга України в особі Великої Британії. У нас є можливості й надалі нарощувати підтримку України", – зазначив він.

12 січня Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак підписали угоду у сфері безпеки між Україною та Великою Британією. Також Ріші Сунак оголосив про виділення 2,5 мільярда фунтів стерлінгів (близько 3,2 млрд доларів) військової допомоги Україні на 2024-2025 роки, з яких 200 мільйонів фунтів (255 млн доларів) терміново підуть на закупівлю сотень тисяч дронів для ЗСУ.

З ким Україна підписала безпекові угоди

Наразі Україна підписала безпекові угоди з 19 країнами і Європейським Союзом.

Першу таку угоду Україна 12 січня 2024 року підписала зі Сполученим Королівством. 16 лютого президент Зеленський підписав наступні дві угоди про гарантії безпеки для України з Німеччиною та Францією. 23 лютого Україна та Данія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між державами. 24 лютого 2024 року Україна уклала двосторонні безпекові угоди з Італією та Канадою. 1 березня Україна та Нідерланди підписали в Харкові двосторонню безпекову угоду. 3 квітня була підписана угода із Фінляндією. 11 квітня безпекову угоду підписали Україна і Латвія. 27 травня подібний документ підписано з Іспанією, а 28 травня — з Бельгією. Португалія стала 12-ю державою, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду. 31 травня Україна уклала безпекові угоди з трьома країнами — Швецією, Норвегією та Ісландією.

13 червня на полях саміт G7 президенти України і США Володимир Зеленський і Джо Байден підписали двосторонню безпекову угоду. Того ж дня Україна підписала безпекову угоду з Японією.

27 червня Зеленський у Брюсселі підписав безпекові угоди з ЄС, Литвою та Естонією.

На початок