POLITICO: союзники НАТО побоюються, що з Байден не зможе перемогти Трампа

POLITICO: союзники НАТО побоюються, що з Байден не зможе перемогти Трампа

Байден
Президент США Джо Байден під час перших президентських дебатів з колишнім президентом США Дональдом Трампом в Атланті, штат Джорджія, США, у четвер, 27 червня 2024 року. Getty Images/Bloomberg/Eva Marie Uzcategui

Дипломати та світові лідери, які готуються до саміту НАТО у Вашингтоні, приватно висловлюють гостру стурбованість щодо віку, здоров’я та здатності президента Джо Байдена виграти президентські вибори 2024 року.

Про це пише американська газета Politico, яке поспілкувалося із 20 людьми, пов’язаними з НАТО або майбутнім самітом Альянсу.

Ці іноземні офіційні представники переважно підтримують переобрання Байдена та побоюються, що повернення Дональда Трампа на посаду завдасть шкоди НАТО та "скалічить військові зусилля в Україні". Вони відреагували на нещодавні виступи Байдена в дебатах з "жахом і побоюванням", що Байден може бути надто слабким, аби перемогти Трампа.

"Багато союзників уже мали тихі застереження щодо довіри Байдену задовго до дебатів. Тепер Байден повинен переконати своїх колег, що він не тільки готовий до боротьби, але й подолає політичну кризу, щоб залишитися в ній", — йдеться у матеріалі.

Основна теза, яку повторювали чиновники — вік Байдена. Дехто сказав, що "ми не впевнені, що навіть якщо Байден виграє, то він зможе прожити ще чотири роки".

Видання пише, що очільнику Білого дому треба продемонструвати свої лідерські якості на саміті у Вашингтоні. Як господар він не повинен пропустити жодного заходу, який проходитиме за умов сильної спеки.

Що говорили в США про зняття кандидатури Байдена

Як писало видання The Hill, демократи переважно негативно сприйняли виступ Байдена на дебатах з Трампом 27 червня. Деякі з яких визнали, що це викличе дискусії про те, чи слід замінити президента на чолі Демократичної партії до серпневого з'їзду.

Голос президента часто був захриплим, пізніше Білий дім пояснив це застудою. З часом Байден втрачав хід думок або намагався чітко висловити свою думку.

Флеш-опитування CNN, проведене серед глядачів дебатів, показало, що 67% опитаних сказали, що Трамп виграв дебати.

Джозеф Байден визнав, що його виступ на дебатах з Дональдом Трампом був не найкращим, що сам він мав застуду того дня. Однак заявив, що в цілому готовий до ще одного президентського терміну. Команда кандидата заявила, що Байден не вибуває з президентських перегонів. А пізніше в інтерв'ю ABC News заявив, що зніметься з передвиборчих перегонів, тільки якщо "Всемогутній Господь зійде з неба і велить йому це зробити".

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

Саміт відбудеться у Вашингтоні, округ Колумбія, з 9 по 11 липня. На захід також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до НАТО. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на Саміті буде й Україна.

Це вже буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

На початок