Президент Володимир Зеленський вважає, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку. Такий шлях розв'язання кризи навколо їхнього рішення щодо е-декларування, на думку Зеленського, буде найліберальнішим.
Про це президент заявив в ефірі програми "Свобода слова на ICTV".
"Якщо судді бачать реакцію президента, реакцію парламентарів, міжнародних партнерів і, найголовніше, суспільства - вони мають зробити висновки і піти у відставку. Я вважаю, що це буде найбільш ліберальний шлях. Я знаю, що там були судді, які не підтримали це рішення, але і вони повинні піти у відставку. Тоді у них буде чесний шанс стати суддями КСУ в оновленому складі", - сказав президент. ", - підкреслив президент.
На запитання, що буде в разі, якщо судді скасують ініційований ним законопроєкт про розпуск КСУ як неконституційний, адже він таким і є, Зеленський відповів: "Я не вірю, що судді підуть проти громадськості. Це буде вже справа не наша, а справа відповідних органів".
Читайте також: Суддя КС просить надати йому охорону через "травлю" та погрози
Водночас, як випливає з відповідей Зеленського, в нього немає "плану Б" на випадок, якщо судді Конституційного суду відмовляться піти у відставку.
"Я зараз не маю такого сценарію. По-перше, вони є громадянами України, а потім вже суддями, і вони не можуть йти всупереч рішенню парламенту (який має розглянути закон Зеленського про відновлення довіри до судочинства - ред.), і довірі суспільства. Я не знаю чи це правда, але лише два відсотки повністю довіряють КСУ", - заявив президент.
Що відомо
- 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій.
- Рішення суду обурило міжнародних партнерів України та громадськість. Під КСУ влаштували акцію та закидали будівлю димовими шашками та презервативами.
- Президент Володимир Зеленський провів термінове засідання РНБО, після якого уряд наказав НАЗК відновити реєстр. Нині він уже працює.
- Раніше Зеленський подав законопроєкт, яким пропонує звільнити суддів КС у повному складі, що за законом, не можливо. Також президент виступив перед фракцією "Слуга народу" та поставив вимогу підтримати його пропозицію щодо перезавантаження Конституційного суду.
- А у Верховній раді зареєстрували законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України. Цей документ має відновити чинні положення про електронне декларування після рішення Конституційного суду.