Суддя КС просить надати йому охорону через "травлю" та погрози

Суддя КС просить надати йому охорону через "травлю" та погрози

Ексклюзивно
Суддя КС просить надати йому охорону через "травлю" та погрози
. УНІАН

Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко попросив надати йому охорону у зв'язку з погрозами, які отримує у соціальних мережах.

Про це він сказав у коментарі Суспільному.

"Сьогодні (2 листопада - ред.) вранці написав заяву про охорону. Написав після того, як мені відверто в усіх засобах масової інформації почали погрожувати. А після того, як я побачив відверто маніпулятивний і брехливий пост Портнова, я зрозумів, що справа складна. Я переживаю за життя своєї сім'ї, у мене двоє дітей і вагітна дружина", - сказав він.

За словами Сліденка, він написав заяву про надання охорони на ім'я голови Конституційного суду. Коли її розглянуть, він поки не знає. За його словами, рішення щодо надання охорони ухвалити президент Володимир Зеленський.

Суддя КСУ уточнив, з чим саме був пов'язаний допис колишнього заступника голови Адміністрації президента Януковича Андрія Портнова.

"З'явився пост Портнова, що я нібито кудись не відпускаю дітей. А це відверта брехня. При чому не просто брехня, це маніпулятивна брехня, то я зрозумів, що далі немає на що розраховувати. Я пам'ятаю суддів, яких він травив, наприклад був такий суддя Бачун. Цілий сайт створили, щоб його знищити. І його таки знищили. Якщо за цю справу взявся Портнов і починає брехати, то нічого хорошого не буде", - сказав він.

Також Сліденко додав, що під час акції під Конституційним судом від учасників лунали слова про те, що "судді будуть зникати".

"Поки що фізичних погроз не було, були тільки словесні погрози. Але, наприклад, у п'ятницю (30 жовтня - ред.), коли були ці події під Конституційним судом, молодики із закритими обличчями кричали про те, що будуть зникати судді. Я не знаю, як це розцінювати: як погрозу чи ні", - уточнив суддя.

Читайте також: У Києві будівлю КСУ закидали фаєрами та презервативами

За його словами, охорона йому потрібна для того, аби запобігти ймовірній загрозі.

"(Охорона має захищати - ред.) від того, щоб мене не облили зеленкою, бо це практикується. Від того, щоб не зникли мої діти, які ходять у перший та другий клас. Президент вчора (1 листопада - ред.) сказав, що всі судді - чорти, а сьогодні ви самі чули ту маячню, яку він ніс. А дуже багато людей прислухаються до президента, хтось же голосував за нього", - зазначив Сліденко.

За його словами, у поліцію він не звертався, бо поки що не було погроз ніде, окрім соцмереж.

"На мобільний телефон поки що особисто погроз не приходило. Якби мені прийшла хоч одна така погроза, я б тоді уже не за охороною звертався, а до поліції. А охорона надається, коли є потенційна загроза життю", - уточнив він.

Також Сліденко додав, що не знає подробиць нападу на одного із суддів КСУ.

"Я не знаю деталей. Сьогодні мали бути збори, на яких мали обговорювати це питання. Вони не відбулися. Я б вам радив почекати хоча б один день. І цей суддя сам все розкаже", - резюмував він.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону.
  • Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного Суду закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Експерти заявили, що таким чином, КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів.
  • З приводу цього рішення президент Володимир Зеленський скликав закрите засідання Ради національної безпеки та оборони для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці.
  • За результатами засідання міністр юстиції заявив, що у Верховній раді вже 30 жовтня зареєструють законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному суді.
  • 2 листопада президент Володимир Зеленський виступив перед фракцією "Слуга народу" та поставив вимогу підтримати його пропозицію перезавантаження Конституційного суду.
На початок