Уряд відібрав ділянки доріг, які передадуть у концесію

Уряд відібрав ділянки доріг, які передадуть у концесію

Уряд відібрав ділянки доріг, які передадуть у концесію
.

Міністерство інфраструктури презентувало шість ділянок доріг для потенційних пілотних проєктів державно-приватного партнерства, які реалізують в рамках першої програми такого партнерства у дорожній галузі.

Відповідно до повідомлення, оприлюдненого 29 жовтня на сайті Мінінфраструктури, презентацію проводили спільно з Укравтодором, Світовим банком та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в Україні. У ній брали участь 310 учасників зі 43 країн світу та 38 компаній – потенційних інвесторів.

Зокрема, уряд планує передати в концесію наступні дороги:

  • Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18)
  • Бориспіль-Полтава (М-03)
  • Херсон-Миколаїв (М-14)
  • Київ-Житомир-Рівне (М-06)
  • Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19)
  • Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H11)

Автошляхи сполучають 10 областей України, їхня загальна довжина сягає 1500 кілометрів. На дорогах планують провести реконструкцію, поточний та капітальний ремонт.

“Модель, запропонована Першою програмою ДПП у дорожній галузі, дозволить нарешті залучити приватних інвесторів на ринок українських автошляхів. У середньостроковій перспективі ми зможемо залучити понад 9 мільярдів доларів приватних інвестицій для відновлення та обслуговування понад 4500 кілометрів доріг державного значення. Це не про платні автошляхи, а про "дороги в розстрочку", коли держава залучає приватні інвестиції у будівництво, а інвестор реалізує проєкт за свої гроші та після здачі дороги в експлуатацію отримує платежі від держави. Це вигідно усім", – наголосив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, Україна вже має перші успішні приклади передачі у концесію портів. Відтак уряд продовжить роботу над підготовкою проєктів концесії у дорожньому секторі. Проєкти передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом 20-25 років.

Що відомо

  • Уряд вирішив спрямувати частину коштів, призначених Держагентству автомобільних доріг, на підтримку шахтарів та допомоги Фонду безробіття.
  • У червні Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає, зокрема, перерозподіл грошей із Фонду боротьби з COVID-19 на ремонт і будівництво доріг та інших об’єктів інфраструктури.
  • Наприкінці липня Кабмін повідомив, що розподілив 66 мільярдів гривень з Фонду боротьби з COVID-19 на забезпечення медиків, фінансування фонду безробіття та реконструкцію доріг.

На початок