Закон про мобілізацію: У комітеті Ради прокоментували можливість розгляду правок до кінця тижня

Закон про мобілізацію: У комітеті Ради прокоментували можливість розгляду правок до кінця тижня

Ексклюзивно
Рахманін
. Нардеп Сергій Рахманін. Фото: УНІАН

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки не зможе до кінця цього тижня розглянути всі поправки до закону про мобілізацію.

Про це у коментарі Суспільному заявив нардеп від "Голосу", член оборонного комітету Сергій Рахманін.

За його словами, комітет розглянув правки щодо запровадження так званих засобів впливу до "ухилянтів", зокрема, блокування банківських карток, про заборону на виїзд за кордон, про позбавлення водійських посвідчень.

Там ціла низка пропозицій була, в тому числі і регулювалася процедура розгляду відповідних адміністративних справ. Оскільки пройшла одна з пропозицій, одна з правок про те, щоб взагалі відхилити цей розділ мінімальної кількості голосів, відповідно, відхилено було близько 300 правок аналогічного змісту", — сказав нардеп.

За словами Рахманіна, у комітеті планувати розглянути і розглянули правки саме цього блоку, то була оголошена перерва на завтрашній день до наступних правок.

"Це тільки рішення комітету по одній частині. Це не означає, що в залі воно пройде. Просто на даному етапі ця норма вона вилучена. Хоча насправді там є нюанс, тому що в цьому розділі була прописана процедура, якої зараз бракує. Тому що насправді є певна частина людей, які ухиляються. Якщо ми говоримо про засоби впливу, як такі, то процедуру розгляду відповідних адміністративних справ, там вносилася зміна в кодекс", — сказав він.

А оскільки, за словами нардепа, був відхилений цілий розділ, то і процедуру теж відхилили.

"Можливо, це якимось чином буде врегульовано окремо. Теоретично хтось може наполягати на своїй правці, яка частково поверне, наприклад, цей варіант в тому чи іншому вигляді. Так що, теоретично, можливо, якщо зал підтримає. Але в тому вигляді, в якому воно було в законопроєкті, точно не буде. Ну, у якійсь видозміненій версії. Сьогодні просто воно так сталося, що відхилення цілого розділу позбавило необхідність розглядати понад 300 правок", — сказав Рахманін.

"Завтра можна буде судити, скільки правок ми пройдемо за один день, по цьому можна буде вже хоча б приблизно вимірювати швидкість просування", — додав він.

Нардеп наголосив, що вважає нереальним розгляд до кінця тижня на комітеті всіх правок до законопроєкту про мобілізацію.

"До кінця тижня не вірю, нереально. Комітет додаткового часу не просив. Питання, проведення чи не проведення пленарних засідань, відносять до компетенції погоджувальної ради. Комітет тут ні до чого. "Це питання до погоджувальної ради, це вони вирішують", — сказав Рахманін.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.

Як наголосили у "Слузі Народу", у першому читанні законопроект передбачав такі норми:

  • Людей з інвалідністю всіх груп звільнять від військової служби. Втім для осіб, чия інвалідність II та III груп (окрім військовослужбовців) була встановлена після 24 лютого 2022 року, передбачений повторний огляд.
  • Переглядається право відстрочки для працівників правоохоронних органів: БЕБ, ДБР, НАБУ, прокуратури, Національної поліції, Державної виконавчої служби, Служби судової охорони, патронатної служби.
  • Як і до цього, військовослужбовцям під час дії воєнного стану надається відпустка на 30 календарних днів частинами. Але тепер в документі прописано, що така частина має бути не менш ніж 15 календарних днів.

У парламенті тоді наголосили, що до другого читання законопроєкт матиме зміни.

На початок