Невідворотно, щохвилини дедалі ближче, грудень добігає свого логічного завершення і до Нового 2022 Року залишається зовсім небагато часу. Стає ніяково від кількості справ, які ще потрібно зробити перед новорічною ніччю? Що ж, ми любимо все систематизувати, тому і підготували для вас чек-лист зі швидкісної підготовки до свят. Будьте послідовні!
Створити святковий настрій
Це чи не найважливіший компонент майбутнього святкування. Про які веселощі може йтися, якщо ви не відчуваєте казкової атмосфери всередині, не чекаєте подарунків із дитячою наївністю та не дивитеся мрійливо у вікно, коли нарешті на місто починає опускатися білий пухнастий сніг? Нічого страшного!

Насправді викликати у себе святковий настрій не так складно. Науковці говорять, що посмішка стимулює хімічну реакцію в мозку, вивільняючи серотонін і дофамін, що, у свою чергу, призводить до хорошого настрою, знижує стрес і підвищує імунітет. За такою логікою, щоб викликати святковий настрій – треба занурити себе у відповідне оточення або умови. Увімкніть улюблені новорічні фільми, музику або вирушайте до парку розваг!
Читайте також:
Святковий настрій. Найкращі новорічні мультфільми студії Disney
Від Ґрінча до Тарантіно: 14 фільмів для створення святкового настрою
Усім на свята весело, а мені — ні. Що робити?
Влаштувати генеральне прибирання
У Новий рік потрібно переходити чистим — без боргів і зайвого мотлоху вдома. Ви давно влаштовували генеральне прибирання? Можливо, зараз саме час! Тим паче, що ви навіть не здогадувалися, скільки користі для організму це приносить!

Дослідження Національного фонду сні показує, що 75% людей краще сплять вночі на чистих простирадлах – свіжа постіль сприяє розслабленню. А інше дослідження показує взаємозв'язок між кількістю усіляких непотрібних речей з рівнем стресу. Та й запрошувати в гості друзів набагато приємніше, коли вдома прибрано.
Не варто брати з собою в новий рік непотрібні та набридлі речі, до того ж комусь вони можуть стати в пригоді. І тим більше не збирайте вдома речі та техніку, що вийшли з ладу. Розберіть шафу, позбудьтеся непотребу (без зайвого жалю!), викидайте все, що зламано, набридло або просто не робить вас щасливішими. Нехай усе по-святковому сяє, не відкладайте прибирання.
Визначитися з наявністю/відсутністю ялинки
Щороку ближче до зимових свят у мережі та в розмовах виникає суперечка на тему "Яку ялинку придбати: живу або штучну?". Рубати справжнє дерево – шкода, але штучні ялинки виробляють із пластику, який не підлягає переробці та шкодить навколишньому середовищу.

Проте визначитися потрібно, і якомога швидше. На щастя, крім класичних варіантів є й приємні альтернативи – кімнатні рослини, які хай не такі пишні, але виглядають по-святковому!
Читайте також:
Штучна чи жива: яку ялинку ставити на Новий рік
9 кімнатних рослин, які замінять вам новорічну ялинку
Знайти подарунки
Це найважча частина підготовки до Нового Року, яка викликає у деяких людей напади стресу і розгубленості. Не треба так! Процес дарування подарунків навпаки повинен стати одним із найприємніших моментів.

Не лякайтеся труднощів, не піддавайтеся екзистенційній кризі та ставтесь до пошуку подарунків з мисливським ентузіазмом. На щастя, ми склали чудову методичку, яка повинна полегшити ваші страждання.
Придумати розваги на святкову ніч
Як заспівав би зараз білоруський репер Макс Корж: "Є два типи людей". Одні влаштовують з новорічної ночі незабутню вечірку і щосили куражаться. Інші, більш спокійні, поспішають відвідати рідних і використовують нетривалу відпустку на повну. Головне, не забудьте надіслати запрошення на Новий Рік своїм друзям і рідним, а потім привітати тих, з ким зустрітися не вдалося.
Дорослі, як і діти, люблять розважатися. Тому сценарій свята є обов'язковим на Новий рік як для невеликої, так і для масштабної компанії. Чергуйте активні та інтелектуальні конкурси, які будуть проводитись за столом. До планувальника розваг можна включити й неформальні конкурси для того періоду вечора, коли дорослі вип'ють і розслабляться: танці, караоке, стару-добру "мафію" тощо.
Малята теж люблять активні розваги. Влаштуйте для них конкурси навколо ялинки, вуличні битви сніжками, танцювальні ігри. Запросіть аніматором або виїзний квест, щоб зайняти малюків веселою грою.
Читайте також:
- Що робити на Новий рік: 8 сценаріїв святкування
- Весело, швидко, просто. Ігри для новорічної вечірки в компанії друзів
- Сам удома. Чим зайнятись, якщо вирішили святкувати на самоті

Складіть музичний плейлист
Яку музику вмикати на новорічній вечірці та як створити такий плейлист, щоб гості не вирішили спланувати втечу – ми розповідали в окремому матеріалі. Виділить годину-дві свого часу, щоб задовольнити потреби кожного гостя. Попросіть їх поділитися улюбленими піснями до Нового Року. Додайте найпопулярніші хіти 2021 року, трохи джазу і не забудьте про рідних українських виконавців!
Зробіть підбірку фільмів
Фільм може грати на фоні, а можна й влаштувати спільний кіноперегляд якихось найсвятковіших фільмів. Найкраща ідея – організувати марафон українського кіно, що і патріотично, і цікаво (а український кінематограф останні роки радує багатьма крутими проєктами, які не соромно дивитись і з друзями, і з батьками). Тим паче, що Суспільне зібрало декілька підбірок, де ви знайдете підхожий варіант для новорічного кіносеансу.
Читайте також:
- Що (українського) подивитись на Новий рік замість радянських фільмів?
- Від Ґрінча до Тарантіно: 21 фільм для створення святкового настрою
- Святковий настрій. Найкращі новорічні та різдвяні мультфільми Disney
Скласти плани на 2022 рік
З року в рік за нами кочує приємна і важлива традиція складати плани на наступні 12 місяців. Хтось ставиться до них серйозно, інші – абияк, але якщо підійти до питання відповідально, то можна змінити життя на краще. Чому б, коли є хоч маленька можливість стати сильніше, здоровіше і щасливіше, не скористатися нею? У переддень Нового Року ми присвятили цій темі цілий комплекс статей.

Читайте також: