До новорічних свят у всьому світі заведено прикрашати вітальні традиційними хвойними рослинами. Але щойно свята минають, як біля сміттєвих баків (що взагалі неправильно – ми писали про це в окремому матеріалі) скупчуються десятки засохлих ялинок.
Але завжди є альтернатива! Красива, святкова жива кімнатна ялинка, яка наповнить ваші домівки атмосферою свята. І, що найприємніше, її можна буде залишити вдома, піклуватися, доглядати за нею та радіти увесь рік.
Суспільне склало список найбільш екологічних, недорогих і простих видів кімнатних рослин, які можна поставити вдома замість зрубленої ялинки.
Ялиця
У ялиці є беззаперечна перевага над звичною ялинкою – хвоя з неї не обсипається, навіть коли всі гілки засохнуть. Її особливість полягає в шишках, які спрямовані вгору — вони розпадаються ще на гілках, тільки стрижні стирчать.
Довголітньої ялиці вистачить на 100-150 новорічних вечірок, а тонкий запах хвої створить у будинку теплу і затишну атмосферу, що ідеально пасує для свята. Ба більше, ялиця в горщику легко вписується у будь-яке приміщення, головне тільки доглядати за нею належним чином.
Мандаринове дерево
Шампанське та мандарини залишаються головними атрибутами зимових свят. Але оскільки пляшки ігристого суто з генетичних причин не ростуть на деревах, залишається вирощувати мандарини.
Мандаринове дерево стане ідеальним декоративним елементом для невеликих приміщень – яскраве, витончене, запашне і буквально всипане помаранчевими плодами. Якщо вам пощастить дістати квітуче дерево, то вдасться заощадити на фруктах для святкового столу, що, погодьтеся, маленький, але приємний бонус.
Ардізія
Декоративна кімнатна рослина має попит через великі червоні ягоди, які розквітають взимку і нагадують усім знайомі плоди калини. У догляді ардізія невибаглива, в холодну пору року їй досить забезпечити температуру близько 15-17 градусів тепла, один або два рази на тиждень поливати та ховати від полуденного сонця — і все буде добре.
За рахунок своєї невибагливості та ефектності цілком може замінити новорічну ялинку в кутку вітальні.
Благородний лавр
Лаврове дерево використовують для оздоблення інтер'єру, озеленення вуличних клумб, створення декоративних композицій і навіть у фармакології, а лавровий лист багато хто додає до страв як приправу. Але сама рослина, за наявності світла та свіжого повітря, чудово почувається в кімнатних умовах.
Головне — не перезволожити ґрунт і вчасно підрізати гілки. Прикрасьте лаврове дерево гірляндами, покладіть під нього кілька маленьких подарунків, і вуаля – заміна вже не модній та дорогій живій новорічній ялинці готова!
Самшит
Дедалі більше споконвічно садових рослин перебираються до наших домівок. Ось і декоративний чагарник самшит почали вирощувати в домашніх умовах нещодавно, але він швидко здобув популярність завдяки чудовому спротиву холодам і протягам. Єдине, що взимку рослині необхідне хороше освітлення, тому горщик краще тримати на підвіконні або ближче до вікна.
Якщо прикрасити пухнастий чагарник золотистою або білою мерехтливою гірляндою, то у напівтемряві від нього почне линути не лише приємний запах, а й святковий настрій. Тільки встигайте підрізати кущ, щоб зберегти симпатичну округлу форму його гілок.
Паслін
Приємна на вигляд рослина має ще одну екзотичну назву — "соланум". Та й власне паслін у природних умовах найчастіше зустрічається в спекотній Південній Америці, серед картопляних бульб, помідорових кущів та баклажанів. І якщо дикий чагарник сягає близько метра, то його домашня версія трохи менша, не займає багато місця, невимоглива та стоїть "прикрашена" плодами майже всю зиму.
Щоб збільшити час перебування ягідок на кущику, паслін варто зберігати у прохолодній кімнаті. Є ще карликова форма пасльону заввишки всього 30 сантиметрів – їх можна знайти практично в будь-якому спеціалізованому магазині.
Нертера
Із грецького "nerteros" перекладається як "невеликий", але оскільки рослина всуціль вкрита горошинами помаранчевих ягід, то виглядає по-святковому пишною. Є навіть думка, що кімнатна нертера сприятливо впливає на людську енергетику – чудова нагода перевірити цей міф.
Щойно невелике деревце вкриють ягоди, можете прикрасити його як новорічну ялинку, а після того як вони опадуть, рослину можна переставити на балкон, де вона зимуватиме у спартанських умовах.
Омела і падуб
Хто не чув мелодраматичних стереотипів з голлівудських стрічок про гілки омели над головою та романтичні поцілунки з коханою людиною? Хоча омела – отруйна рослина-паразит, це не заважає її миловидності та декоративності.
Гілки падуба, у свою чергу, прикрашають червоні ягоди. Ними заведено оздоблювати будинок, вплітати їх у різдвяні вінки, а часом їх навіть використовують замість ялинки. Між іншим, одна гілочка коштує копійки, але додасть приємного розмаїття у декор.
І це тільки верхівка айсберга! Є багато чудових рослин і екофрендлі-варіантів замість звичної ялинки. Але й зелена красуня – лише частина новорічної атмосфери! Якщо хочете підготуватися до свята ґрунтовно, не забувайте про музичний плейлист.
Будь-якій події потрібен якісний та відповідний музичний супровід! А якщо не знаєте, як скласти його самостійно, то переходьте за посиланням і користуйтесь методичкою. Ми її склали спеціально для вас.
Читайте також
Штучна чи жива: яку ялинку ставити на Новий рік
Як не перетворити новорічні свята на катастрофу для сімейного бюджету
Як скласти святковий плейлист, який сподобається всім друзям