Весело, швидко, просто. Ігри для новорічної вечірки в компанії друзів

Весело, швидко, просто. Ігри для новорічної вечірки в компанії друзів

Весело, швидко, просто. Ігри для новорічної вечірки в компанії друзів

Новорічні вечірки – це історія не про посиденьки за святковим столом, їжу чи алкоголь. Це, в першу чергу, про спілкування. Саме тому ми підготували список ігор для вечірок, які чудово підійдуть для компанії друзів.

В ігри для компанії вдома швидко грати, вони сподобаються як дорослим, так і малим, їхні правила прості, а більшість навіть не потребують жодної додаткової підготовки. Сподіваємося, що це дозволить вашим гостям розслабитися та добре провести час.

Пишемо сценарій новорічного фільму

Креативна новорічна ігра для компанії. Грати можна навіть не відриваючись від святкового столу, з келихами в руках. Вам знадобиться лише ручка й аркуш паперу.

Спочатку домовтеся з іншими учасниками стосовно жанру майбутньої історії. Це може бути різдвяний хоррор, святкова комедія, гостросюжетний бойовик або чарівна новорічна казка.

Ігри для новорічної вечірки у компанії друзів
Спеціально для творчих людей, які хочуть проявити свою креативну жилку та спільними зусиллями створити цікаву новорічну історію.

Перший гравець придумує зав'язку історії, одне вступне речення і передає аркуш сусідові. Той на основі отриманого матеріалу пише своє продовження. Після чого загортає лист таким чином, щоб наступний гравець побачив тільки його рядок.

Виходить, що кожен наступний гравець не бачить історію повністю, тому в процесі гри сюжет може повернути в найнесподіваніше русло. Коли аркуш закінчиться, розгорніть його та голосно зачитайте результат компанії, але намагайтеся при цьому не сильно сміятися.

Що робити, якщо

Гра "Що робити, якщо?" чудово підходить для робочих корпоративів, щоб подивитися на реакцію кмітливих співробітників на пікантні провокації, але для новорічної вечірки в компанії друзів теж згодиться.

Принцип полягає в тому, що учасники повинні придумувати скрутні ситуації, пов'язані з роботою, хобі, особистим життям — та чим завгодно. Решта гравців має вигадати найоригінальніший розв’язок цієї проблеми.

Очко отримує учасник, який, на думку більшості, запропонував найсмішніший варіант. Переможець першого ігрового кола придумує ситуацію для наступного раунду.

Приклади ситуацій:

  1. Що робити, якщо ви програли зарплату підлеглих в онлайн-казино?
  2. Що робити, якщо перед важливою зустріччю у вас порвалися штани?
  3. Що робити, якщо виявиться, що ваше життя перетворилося на серіал?
  4. Що робити, якщо ви застрягли в ліфті з вашим керівником?

Крокодил

У старій добрій грі в "Крокодила" є десятки різних правил. Ми пропонуємо один із класичних варіантів, в якому не потрібно ділитися на дві команди. Таким чином рано чи пізно, але кожному доведеться проявити себе та взяти участь у грі.

Для початку знадобляться двоє добровольців. Один загадує, інший показує. Коли хто-небудь із компанії назве правильну відповідь, людина, яка показувала перед тим, загадує наступне слово. Таким чином гра може затягнутися на кілька годин.

Загадувати можна що завгодно: окремі слова, рядок з улюбленої пісні, голлівудських акторів, крилаті вислови, абсурдні ситуації. Головне, заздалегідь визначити межі дозволеного. Наприклад, краще обговорити до початку максимум слів, які можна загадати гравцеві, і визначити тематику: тільки художні персонажі, тільки сцени з фільмів або все, крім реальних людей.

Данетки

Це гра для кмітливих і тих, хто добре володіє методами дедукції та індукції. Але варто відчути ритм гри та не соромитися ставити запитання, щоб зрештою полюбити "данетки" на все життя. Особливо, якщо хто-небудь в дитинстві мріяв стати детективом і розслідувати злочини.

Грубо кажучи, "данетки" найбільше нагадують класичні загадки. Ведучий розповідає частину дивної, заплутаної історії, а гравці повинні відновити ситуацію загалом. Зрозуміти, що сталося насправді.

При цьому дозволено ставити тільки запитання, на які можна відповісти "так" або "ні". Ведучий, які знає розгадку ситуації, може також допомогти гравцям, відповівши "байдуже", щоб відсікти хибний напрям думок.

До гри доведеться мінімально підготуватися, але в інтернеті величезна кількість сайтів з найрізноманітнішими варіантами загадок.

Вгадай персонажа

Якщо ви не знаєте цю гру, то можете згадати сцену з фільму Квентіна Тарантіно "Безславні виродки". Грати в неї неймовірно просто, потрібно порізати на частини аркуші паперу або клейкі стікери, які зручно буде приліпити на лоба.

Кожен отримує по стікеру та пише на ньому ім'я якогось персонажа. Підходять як вигадані, так і реальні особистості. Головне, щоб усі присутні знали цього героя, тому краще обирати кого-небудь популярного.

Потім обміняйтеся записками з сусідом (головне, щоб ніхто не побачив, що написано на його листочку), приклейте на лоба і починайте відгадувати. У фільмі Тарантіно картки просто слинявили, навіть звичайний папір із зошита буде добре триматися.

Той, чия черга вгадувати, починає ставити іншим запитання. Найчастіше починають з чогось на кшталт "Я справжній?". За допомогою запитань-відповідей людина вгадує свого персонажа доти, доки на якесь із питань не скажуть "ні". Після цього черга переходить до сусіда. І так по колу, поки всі не назвуть персонажів на своїх картках.

Мафія

Потрібно розділитися на ведучого та дві більш-менш рівні за кількістю людей команди: "мирні жителі" та "мафія". Кому дістанеться та чи інша роль, можна вирішити жеребкуванням. Не розкривайте свою роль друзям до самого фіналу гри.

Ось зав'язка класичного сюжету, щоб краще відчути атмосферу: "Жителі міста знесилені від розгулу мафії. Вони вирішують пересаджати всіх злочинців у в'язницю. У відповідь мафія оголошує місту війну".

Принципова різниця команд полягає в тому, що мирні жителі не знають одне одного, тоді як "мафія" знайомиться в першу ніч, після чого працює як одна команда. У деяких варіантах правил, серед "мирних" є ще й "шериф", який вночі може окремо перевірити одного з персонажів на вибір, щоб дізнатися, хто мафія.

Сама гра розділена на два етапи: "день", коли мирні жителі виносять рішення посадити одного з учасників; і "ніч", коли мафія заради помсти виходить на вулиці вбити одного з мирних жителів.

Удень гравці беруть участь в публічних дебатах і спільно вирішують, кого треба "посадити до в'язниці". У цьому раунді відбувається все найцікавіше. Інтриги, розслідування, гарячі суперечки та звинувачення в роботі на мафію. Радимо обмежити можливість для висловлювання однією хвилиною і давати слово кожному гравцеві за столом по черзі. Вночі, коли мирні жителі тримають очі закритими, всі члени мафії мовчки вказують ведучому на наступну жертву. І так, поки за столом не залишиться тільки "мафія" або тільки "мирні жителі".

Весело, швидко, просто. Ігри для новорічної вечірки в компанії друзів
Відома командна гра для успішних інтриганів, тонких психологів і маніпуляторів.

Хто зайвий

Поки господарі свята несуть десерт, ви якраз встигнете зіграти у "Хто зайвий?". Уявіть, що присутні летять на повітряній кулі, яка зазнає аварії. Необхідно кимось пожертвувати та скинути його з кулі, аби вижили всі інші.

Учасники починають по черзі — на основі своєї професії та навичок — аргументувати, чому саме його необхідно залишити, після чого відбувається голосування. Жертві необхідно випити залпом чогось алкогольного, міцного, або просто стакан води (але гравцеві скажіть, що це горілка – так смішніше).

Не обов'язково використовувати ситуацію з повітряною кулею. На друге коло ваша компанія може змінити локацію на підводний човен, космічну станцію або секретну базу доктора Зло. І так само не обов'язково згадувати все, що ви вмієте – фантазуйте і вигадуйте більше веселих ігрових моментів.

Прикрашаємо ялинку

Хто не любить наряджати новорічну ялинку? Чому б тоді не залишити цей процес для святкової вечірки, щоб в кожного була можливість додати чогось свого – прикрасити лісову красуню як заманеться. Тим паче, що замість прикрас можна використовувати будь-які побутові предмети.

Запропонуйте гостям (як дорослим, так і малим) прикрасити ялинку з підручних матеріалів на швидкість, а варіант команди-переможця може залишитись з вами до кінця святкування. Не забудьте підібрати веселу музику та ввести обмеження в часі, щоб було цікавіше.

Весело, швидко, просто. Ігри для новорічної вечірки в компанії друзів

Снігова баба

Чудова рухлива гра на новий рік для дітей – але дорослі також можуть приєднатись, якщо хочуть повернутися у дитинство. Та й трохи порухатись після застілля не завадить. Грати може необмежена кількість гравців.

Візьміть все необхідне для створення добротної снігової баби (шарфи, моркви, капелюха, гудзики для очей тощо), виходьте на свіже повітря і починайте змагання: переможе команда, яка першою зліпить снігову бабу. Можна й ускладнити завдання, наприклад – переможе той, хто зліпить найбільшого сніговика.

Читайте також

Як не зганьбитися перед колегами на корпоративі. 6 порад

Що робити на Новий рік: 8 сценаріїв святкування

Українці святкують Старий Новий рік. Традиції та прикмети свята

Вибір редакції

На початок