7 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому році

7 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому році

7 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому році

Мрієте “розпочати нове життя з понеділка”? Новий рік, як “щорічний понеділок”, якнайкраще підходить для планування нових досягнень — зокрема і кар’єрних.

Згідно з опитуванням центра Разумкова, питання особистої заробітної плати турбує 63% українців. Її підвищення є чітким показником того, що ваша кар’єра не стоїть на місці. Однак просування вгору кар’єрними сходами — завдання не з легких. Воно вимагає набагато більших зусиль, ніж просто якісне виконання роботи.

Напередодні зимових свят ми підготували для вас список професійних навичок, дотримуючись яких, можна збільшити шанси на отримання підвищення.

1. Висипайтеся та прокидайтеся раніше

Дослідники довели зв’язок між недосипанням і гнівом. Згідно з їхніми даними, втрата хоча б 2 годин сну з рекомендованих 8 викликає збільшення дратівливості, втоми та відстороненості. Тому варіант “спати менше, щоб встигати більше” не працює.

Автор однієї з найвідоміших мотиваційних книг останніх років “Чудовий ранок” Гел Елрод вважає, що перша година задає настрій на весь день. Цей час можна використати для планування, фізичних вправ, медитації або для читання корисної літератури.

6 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому Році
Вільний час зранку врятує вас від зайвої метушні, завдяки чому ви зможете повноцінно прокинутися та вчасно приїхати на роботу.

2. Не піддавайтеся стресу і знайте собі ціну

Постійне перебування у стресовому стані спричиняє нервові розлади, емоційні зриви й чисельні проблеми зі здоров’ям. Навчитися менше піддаватися стресу цілком реально, хоч це і вимагає від людини великої кількості терпіння, послідовності та самоконтролю.

На щастя, результат вартий зусиль. Спокій і впевненість допоможуть впоратися з емоційними блоками, які заважають досягати поставлених цілей, навчать краще сприймати критику та менше переживати через проблеми на роботі.

Стресостійкість також впливає на самосприйняття. Відстоювання інтересів і здорова впевненість у собі допоможуть отримати підвищення. Будьте наполегливими, інакше ніхто так і не дізнається про ваші заслуги та кар’єрні прагнення.

6 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому Році
Уміння контролювати себе і не піддаватися емоціям – одні з найважливіших soft skill.

3. Плануйте свій день і визначте кар’єрні цілі

Якщо ви хочете встигати більше, то без навичок тайм-менеджменту не обійтись. Знайдіть собі зручний блокнот для записів, аби не тримати всі обов’язки й заплановані зустрічі в голові.

Також блокнот може допомогти сформулювати ваші кар’єрні цілі та постійно тримати цю інформацію перед собою. Яку заробітну платню ви хочете отримувати? Де бачите себе через півроку або рік? Що для цього необхідно?

6 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому Році
Визначте конкретні дії, яких слід дотримуватись, та які навички і досягнення ви б хотіли здобути.

4. Спілкуйтеся: станьте лідером і командним гравцем

Ідеальний співробітник в очах роботодавця не може бути замкнутим вовком-одинаком, адже працює не на себе, а на благо компанії. Керівництву потрібні командні гравці, а ще краще — лідери, які надихатимуть інших.

Доброзичливе спілкування з колегами допоможе налагодити робочий процес, дозволить краще пізнати колектив і проявити власні соціальні навички.

У списку "10 головних професійних навичок для роботи" Всесвітній Економічний Форум ставить навички управління людьми, спілкування та рівень емоційного інтелекту на 4, 5 і 6 місця відповідно. Усе це допоможе вам не лише в роботі, а й у повсякденному житті.

6 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому Році
За результатами психологічних досліджень, швидше вирішують поставлені завдання та просуваються кар'єрними сходами саме ті співробітники, у яких багато друзів та приятелів серед колег.

5. Цікавтесь новим та не бійтеся викликів

Покажіть своєму керівникові, що ви прагнете постійно самовдосконалюватись та розвиватися, знаходячи можливості для навчання як в офісі, так і за його межами. Що більше ви знаєте й умієте, то ціннішим працівником стаєте.

Проаналізуйте виконану вами роботу, знайдіть слабкі сторони, виправте недоліки, напишіть список того, чого хотіли б навчитися. Вміння здобувати нові професійні знання та використовувати їх на практиці є чи не найголовнішими робочими навичками сучасності.

Постійна самоосвіта розвиває іншу, не менш важливу навичку для вашого резюме – когнітивну гнучкість розуму. Це і здатність швидко перемикатися між робочими завданнями, і вміння обмірковувати кілька проєктів наперед. Тренуйте мозок і навчайтеся стратегічного планування.

6 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому Році
Впевненість у власних силах має спиратися на знання та навички. Відчуваєте, що не вистачає кваліфікації? Запишіться на курси, послухайте вебінар, сходіть на майстер-клас.

6. Умійте мотивувати себе

Кілька невдач поспіль можуть підкосити навіть впевненого в собі працівника. Але згадаймо Конфуція: “Дорогоцінний камінь не можна відполірувати без тертя. Так само і людина не може стати успішною без достатньої кількості важких спроб”.

Дослідження показує, що відчуття особистої мети підвищує емоційну стійкість людини. Не забувайте нагадувати собі, заради чого ви намагаєтеся стати краще і чого власне бажаєте досягти.

6 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому Році
Не соромтеся заздрити, надихатися чужим прикладом, вчитися новому та змінювати своє мислення. Уникайте того, що вбиває концентрацію, боріться зі шкідливими звичками та не забувайте нагороджувати себе.

7. Прокачуйте hard і soft skills

Існує два види навичок: soft-skills та hard-skills. Soft skills або "гнучкі навички" – це поєднання навичок спілкування з людьми, соціальних та комунікативних навичок, емоційного інтелекту та особистісних якостей, які дозволяють ладнати та гармонійно працювати з іншими людьми.

Hard skills — це конкретні професійні навички, які можна чітко визначити, виміряти і яким можна навчитись для досягнення успіху в роботі. Проте є певна складність. Знання Photoshop ви можете продемонструвати своєму керівнику одразу, а ось лідерські якості та гнучкість – навряд чи. Вчені з Гарварда, Стенфорда та Фонду Карнегі взагалі прийшли до висновку, що "гнучкі навички" – це 85% успіху людини у професії, жорсткі становлять лише 15%.

Радимо виписати практичні навички, необхідні для вашої роботи, скласти план їх розвитку з упором на формування умінь та регулярну практику. З особистісними, "гнучкими" навичками складніше, але вони більше ставилися до загального саморозвитку, самоаналізу та вміння уважно аналізувати те, що відбувається навколо.

7 звичок, які допоможуть отримати підвищення у Новому році
Пам’ятайте, результат не завжди помітний відразу. Важливо відстежувати, чого ви навчилися і нагадувати, чому це робите. Постійно використовуйте свої знання на практиці. pixabay/Free-Photos

Читайте також

На початок