Ви, напевно, і без нас знаєте, які страви готувати на Новий рік. Тож ми вирішили не публікувати чергову добірку рецептів — краще зробити таку собі класифікацію святкувань. Адже запитання "Як святкувати і що взагалі робити на Новий рік?" — вічне.
Хтось готується заздалегідь, а хтось багато працював і не встиг подумати, де ж провести святкову ніч. Для тих, хто досі не визначився з планами, це можливість обрати сценарій, який найбільше припаде до душі. Ви ще встигаєте обрати будь-який і втілити його в життя!
Програма "максимум"
Декілька таць з олів’є. Артилерія закусок на будь-який смак (від ролів з лососем і загорнутої в рулетики шинки до фірмового салату з "Мівіною", яйцями та крабовими паличками). Словом, процес приготування святкових страв починається мало не за тиждень до тієї самої ночі. А протягом наступного тижня вся родина знищує приготоване біля телевізора за столом у вітальні, який спеціально для таких випадків розкладають і ставлять у центрі кімнати.
Це свято шлунку, лінивого ситого кайфу, мінімуму пересувань, спеціальної домашньої одежі, яку не шкода заплямувати та одних і тих самих фільмів.
Свято ескапіста
Розвиток технологій не лише спростив нам комунікацію, а й зробив багатьох людей ще самотнішими, ніж раніше. Просто хтось сумує з цього приводу, а хтось... насолоджується. Останні, як правило, дуже відповідальні люди з певною місією у цьому світі. Трудоголіки, які важко працювали протягом року (і, скоріш за все, не мали відпустки). Для них новорічні свята — це якомога більше запеченої курки в духовці, вимкнений телефон і можливість нон-стопом переглянути всі серіали за минулий рік. До речі, якщо ви впізнали себе, що українського подивитись на Новий Рік замість радянських фільмів.
Екзотика на мінімалках
Люди, які не так стомилися на роботі, влаштовують тематичну вечірку у стилі іншої країни. Прикрашають квартиру китайськими ліхтариками чи японськими кадомацу (це такі святкові композиції з бамбука, сосни й інших предметів, перев’язані солом’яною мотузкою — виглядають цікаво). Під ялинку підкладають не просто якісь заздалегідь домовлені подарунки ("ну-у-у, мені потрібен накопичувач на 1 терабайт, а мені — «Гаррі Поттер» в оригіналі"), а щось особливе в дусі обраної країни: саморобні свічки, як у Швеції, або парні предмети, які в тому ж Китаї символізують міцний зв’язок дарувальника й отримувача.
В диких умовах
Варто хоча б раз забути про тепло своїх батарей і комфорт ліжечка та зустріти Новий рік у лісі або на березі замерзлої річки. Вам гарантована неймовірна тиша, безпечний запуск феєрверків і відсутність будь-яких подразників на кшталт п'яних сусідів і телевізора на всю гучність. До 31 грудня вдосталь часу: ще встигнете знайти місце в лісі, до якого зможете доїхати на машині й не застрягнути по дорозі.
У колі друзів
Жодних батьків (або дітей) та далеких родичів. Із друзями святкувати дуже просто: ви домовляєтесь про такий собі шведський стіл. Кожен приносить щось поїсти й випити — це позбавляє необхідності чаклувати біля плити або відстоювати космічні черги в супермаркеті. А далі ваше свято буде чимось сумарним із настроїв та переживань кожного за весь рік.
Ви неодмінно обговорите усе на світі від політики до "цін на газ". Згадаєте, хто на кого і за що ображався. Співатимете улюблені пісні (до речі, щоб не сперечатися за можливість поставити той чи інший трек, читайте наш гід, як правильно підібрати музику для свята).
Святкуємо активно
Є багато варіантів активного Нового року. Покататися на лижах у лісі або на облаштованій трасі. Сходити на ковзанку, де будуть феєрверки, музика і цікаві люди. Піти в зимовий похід з якоїсь бази відпочинку.
Відмова від алкоголю
Згадайте, коли ви востаннє святкували Новий рік без алкоголю? Якщо років 10 тому, то безалкогольне свято виявиться дійсно новим враженням. Звісно, ви ризикуєте опинитися на різних хвилях із друзями й родичами, але так буде навіть цікавіше.
Чим займатись, якщо до "алкогольної компанії" вас не приймають? Дослідити незвичайні місця свого міста з чаєм у термосі, влаштуватися волонтером, кататися на ковзанах, лижах чи сноуборді. Взагалі відмова від новорічного келиху може стати гарним приводом позбутись інших шкідливих звичок.
У дорозі
Зазвичай квитки на літак дорожчають напередодні свят. А от у дати самих свят, навпаки, стають значно дешевшими. Якщо ви візьмете квитки на 31 грудня, то вб'єте одразу двох зайців: заощадите на дорозі та здобудете незвичний досвід зустрічі Нового року високо над землею. Можна зустріти його і в поїзді, який прямує у мальовниче українське містечко: саме там ви побачите справжню Україну, а не її фейсбучний зріз.
Пам’ятайте: що цікавіше ви проведете цей день, то більше у вас шансів на новорічне диво. Навіть якщо увесь новорічний символізм "не для вас", не чиніть йому опору — часом і внутрішньому скептику слід давати відпочити.
Читайте також
Усім на свята весело, а мені — ні. Що робити?
Як відсвяткувати Новий рік і не підхопити COVID-19. Поради ЦГЗ