Міністр оборони Латвії назвав кілька шляхів забезпечення України обіцяним ЄС мільйоном снарядів

Міністр оборони Латвії назвав кілька шляхів забезпечення України обіцяним ЄС мільйоном снарядів

Андріс Спрудс
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс. Фото: Facebook/Andris Spruds

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що країни-члени ЄС можуть забезпечити Україну обіцяним мільйоном артснарядів. За його словами, наразі відбувається інвентаризація саме власних запасів озброєнь, для того, щоб передати їх українським Силам оборони.

Про це Андріс Спрудс сказав перед засіданням Ради міністрів оборони ЄС.

"Ну, я думаю, що є кілька шляхів, як ми можемо це зробити. Звичайно, ми повинні активно шукати, що ми можемо надати з наших запасів, і я думаю, що певна інвентаризація вже проводиться, і я думаю, що ми шукаємо саме шляхи використання наших власних запасів боєприпасів. Потім, у довгостроковій перспективі розвивати нашу промисловість, наш промисловий потенціал. І, звичайно, ми також повинні шукати можливості для спільних закупівель, в тому числі в Європі, але також і за її межами", — пояснив Спрудс.

Він зазначив, що "дуже оптимістично налаштований" з цього приводу.

"Я впевнений, що найближчим часом ми зможемо це зробити (поставити боєприпаси Україні — ред.). З часом ми зможемо зібрати один мільйон снарядів. Якщо не одразу, до кінця березня, то будуть певні труднощі, але, безумовно, найближчим часом, у найближчі місяці", — сказав латвійський міністр оборони.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня 2023 року, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, тодішній глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня 2023 року Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня 2023 року міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

23 березня 2023 року лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

На початок