Франція готова надати Україні експертну допомогу в межах переговорів про вступ до ЄС — глава МЗС

Франція готова надати Україні експертну допомогу в межах переговорів про вступ до ЄС — глава МЗС

Стефан Сежурне
Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне. Фото: AP

Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина провела зустріч із міністром закордонних справ Франції Стефаном Сежурне, який прибув до Києва з офіційним візитом 13 січня.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

"Ми дуже вдячні Франції, яка стала однією з перших держав Євросоюзу, що запропонувала надати свою експертну допомогу в процесі вступу України до ЄС", — зазначила посадовиця.

Стефанішина пояснила, що цей обмін досвідом та експертизою не лише посилить Україну на шляху до вступу, а й поглибить відносини.

"Хочу підкреслити, що Україна є повністю спроможною пройти всі етапи переговорного процесу. Ми продемонстрували, що ні в уряді, ні парламенті не буде жодних затримок чи зволікань, коли мовиться про рішення, пов'язані з європейською інтеграцією. Окрім великої урядової команди, маємо сильну експертизу в громадянському суспільстві", — наголосила віцепрем'єрка.

Своєю чергою Сежурне запевнив, що Франція підтримуватиме Україну на кожному кроці її європейського шляху та готова надавати експертну допомогу, аби прискорити досягнення критеріїв вступу.

У контексті позачергового саміту Євроради, що відбудеться 1 лютого, сторони обговорили підготовку рішень стосовно України, зокрема ухвалення нового фінансового інструменту обсягом 50 мільярдів євро.

"Для нас життєво важливо мати рішення стосовно багаторічної допомоги, тому що цей механізм забезпечує економічну стабільність і передбачуваність у перспективі. Розраховуємо на лідерство та підтримку Франції у досягненні відповідного консенсусу держав-членів", — заявила посадовиця.

Співрозмовники також обговорили процес євроатлантичної інтеграції України та очікування від майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні.

"У нас є солідне підґрунтя для прийняття політичних рішень на саміті. Ми запустити повноцінно діючу Раду Україна-НАТО на всіх рівнях, підготували порядок денний реформ у секторі безпеки, комплексний план підтримки, а також дорожню карту для досягнення повної взаємосумісності. Члени НАТО розуміють, що наступний крок до членства України в Альянсі — на часі. Ми працюватимемо та сподіваємось на допомогу", — додала Стефанішина.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

На початок