Попри всі спроби РФ знищити енергосистему України, її стійкість збережено — Зеленський

Попри всі спроби РФ знищити енергосистему України, її стійкість збережено — Зеленський

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, 22 грудня 2023 року. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський 22 грудня, з нагоди Дня енергетика зустрівся з працівниками енергетичної галузі, привітав їх та вручив державні нагороди.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Радий привітати всіх вас особисто з вашим днем, Днем енергетика, і подякувати вам за роботу, таку важливу для всіх нас, для кожного в нашій державі. І навіть у країнах – сусідках України, яких ми періодично підтримуємо нашою енергією", – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що те, що Україна зараз має світло й тепло – це велика робота, особисті зусилля й навіть героїзм наших енергетиків.

"Вже минає перший місяць зими, і наші міста й села, наші виробництва, які так важливі, зараз забезпечені енергією. Попри всі спроби Росії знищити нашу енергетичну систему її стійкість збережено", – сказав Зеленський.

За його словами, цьогоріч дуже багато зроблено для захисту критичних енергетичних обʼєктів України. По всій державі й навіть у найскладніших районах – поблизу лінії фронту та кордону з Росією – завжди працюють ремонтні бригади енергетиків.

"Хай ніколи в Україні не зникне пам’ять про всіх тих ваших колег, надзвичайно фантастичних людей, які допомагали кожну добу такого виклику минулої зими й зараз. Пам'ять про тих колег, які, виконуючи свій обов’язок як людини і як професіонала, не дали залишитися сім’ям, дітям та військовим без світла", – сказав Зеленський.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять енергетиків, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Президент України вручив працівникам енергетичної галузі державні нагороди: ордени "За заслуги" ІІІ ступеня, "За мужність" ІІІ ступеня та княгині Ольги ІІІ ступеня.

Зеленський
Президент України Володимир Зеленський вручає працівникам енергетичної галузі державні нагороди. Фото: ОПУ

Зеленський також передав ордени "За мужність" ІІІ ступеня рідним енергетиків, нагороджених посмертно.

"Я вдячний кожному колективу, кожній компанії, кожному працівнику й кожній працівниці нашої енергетичної галузі. Вдячний за вашу відмінну роботу заради України, заради нашого суспільства. І це справді подвиг – зберегти нашу енергетику в таких умовах, у такому протистоянні. Усі – від робітників до інженерів і менеджерів галузі – молодці! Дуже вас усіх ціную! І всім українцям є за що вам подякувати", – зазначив глава держави.

В Україні 22 грудня щороку відзначається День енергетика. Це професійне свято працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, день визнання заслуг працівників енергетичної промисловості в економічному розвитку, удосконалюванні й підтримці повсякденного життя населення.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист енергооб'єктів й важливо вчасно провести всі заплановані заходи.

5 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що, попри погіршення погодних умов і атаки російських окупантів, енергосистема України працює стабільно.

На початок