Суд не підтримав прохання Дубінського та захисту щодо скасування підозри нардепу

Суд не підтримав прохання Дубінського та захисту щодо скасування підозри нардепу

Ексклюзивно
Дубінський
Засідання щодо нардепа Дубінського, 21 грудня. Фото: Ліля Гончарук/Суспільне

У Київському апеляційному суді 21 грудня тривало засідання суду щодо народного депутата Олександра Дубінського. Захисники та сам нардеп просили скасувати підозру в організації схеми незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Суд залишив ухвалу без змін.

Засідання почали з виступу Дубінського, повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду. Він розповів, що у ніч з 30-31 листопада його побили у СІЗО. В цьому звинуватив генпрокурора Костіна.

"Прошу це вважати відкритим зверненням до Зеленського. І зняти з мене всі підозри. Справа про виїзд ухилянта, немає свідків. Мені показово вдягли браслет, я далі критикував чинну владу. Через 2 місяці я отримав підозру (про виїзд ухилянтів за кордон), вона вигадана. Це був волонтер, його допитали і відпустили, потім почали фальсифікувати його свідчення", – сказав Дубінський

Сторона захисту просила апеляцію задовольни повністю.

"В нього відсутній закордонний паспорт і він не може покинути територію України. Під час обшуків все вилучили, тому знищувати докази він не може", — додав адвокат Руслан Гладкий.

Натомість прокурор просив залишити апеляційну скаргу без задоволення. Дубінський, за його словами, допомагав Базюку перетнути кордон піл виглядом волонтера.

"Схема полягала, що Базюк перетне кордон, як волонтер. За вказівкою Дубінського, був укладений договір з Базюком, що він волонтер. 17 липня Базюк виїжджав закордон, але не перетнув. 22 він це зробив. Ця підозра обґрунтована, він може переховуватись і впливати на іншого підозрюваного по цій справі", — сказав під час виступу прокурор Олександр Мельник.

Також, адвокат подавав клопотання, щоб взяти Дубінського на поруки. Але поручителя не було, він в ЗСУ. Суд відмовив.

Що каже Дубінський про побиття у СІЗО

Народний депутат Олександр Дубінський 2 грудня заявив, що його побили у Київському СІЗО. Він казав, що перед побиттям його перевели в іншу камеру.

Як сказав у коментарі Суспільному адвокат Дубінського Руслан Гладкий, у Дубінського численні синці та підозра на перелом ребра. За словами Гладкого, Дубінського били по всьому тілу одночасно 5-6 людей. Як сказав захисник, хто конкретно напав на нардепа наразі невідомо, адже побиття відбулось у темряві.

3 грудня поліція Києва резюмувала, що перевірка не підтверджує інформацію про побиття Дубінського. В СІЗО сказали, що "за результатами огляду лікарями швидкої допомоги встановлено задовільний стан здоров’я та відсутність підстав для госпіталізації за межі установи попереднього увʼязнення". Але в нардепа заявили, що судова медекспертиза не проводилася.

У ніч на 14 листопада Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід народному депутату Олександру Дубінському у вигляді тримання під вартою на 60 діб без альтернативи застави у справі про держзраду — повідомляла кореспондентка Суспільного.

У чому полягає підозра Дубінському

СБУ та ДБР заявили, що зібрали докази держзради українського нардепа, який під позивним "Буратіно" здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь Росії. Зазначається, що організація розхитувала суспільно-політичну ситуацію в Україні та дискредитувала державу у світі.

Як повідомили в СБУ, злочинну організацію заснував заступник начальника ГРУ Володимир Алєксєєв. Вона діяла в Києві. З території РФ керував групою заступник Алєксєєва – Олексій Савін. ОГПУ додає, що організацію створили у 2016 році, до її складу входили 2 українські депутати та представник Генпрокуратури.

За даними слідства, крім Дубінського, до складу групи входив екснардеп Андрій Деркач, який перед повномасштабним вторгненням виїхав за кордон. Також до агентурної мережі входив експрокурор Костянтин Кулик, він теж переховується від правосуддя за кордоном. Керував агентурною мережею в Україні Ігор Колесніков (позивний "Ветеран"), наголошують правоохоронці. Колесніков розповів, що у 2019 році депутати Деркач і Дубінський провели 2 замовні пресконференції, де транслювали тези, які передали з Росії, йдеться у матеріалах слідства.

На початок