60 діб у СІЗО без альтернативи застави. Дубінському обрали запобіжний захід

60 діб у СІЗО без альтернативи застави. Дубінському обрали запобіжний захід

Оновлено
60 діб у СІЗО без альтернативи застави. Дубінському обрали запобіжний захід
Олександр Дубінський на судовому засіданні в Печерському райсуді, Київ, 13 листопада 2023р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Печерський районний суд Києва у ніч на вівторок, 14 листопада, обрав запобіжний захід народному депутату Олександру Дубінському у вигляді тримання під вартою на 60 діб без альтернативи застави. Засідання проводили в закритому режимі.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Нардеп, якого підозрюють у державній зраді, пробуде у СІЗО до 12 січня 2024 року.

На початку судового засідання прокурор просив розглядати обрання запобіжного заходу Дубінському в закритому режимі, оскільки в матеріалах клопотання міститься державна таємниця, а також факти, які можуть поставити під загрозу обороноздатність і національну безпеку України.

Адвокати нардепа заперечили. За їхніми словами, в матеріалах клопотання немає жодних аргументів, які б вказували на державну таємницю. На проведенні відкритого засідання наполягав і сам Дубінський.

Проте суддя підтримала позицію прокурора і вирішила продовжити засідання в закритому режимі.

Потім захист Дубінського заявив про відвід судді, оскільки не встиг ознайомитися з матеріалами справи. Адвокати подали клопотання, щоб перенести засідання на завтра, 14 листопада. Суд його відхилив і надав пів години для ознайомлення. Відводу судді не відбулося.

У чому звинувачують Дубінського

Служба безпеки України разом із Державним бюро розслідувань у понеділок, 13 листопада, провели обшуки в нардепа Олександра Дубінського. Про це Суспільному повідомили джерела у правоохоронних органах. За даними джерел Суспільного, Дубінський фігурує у справі про державну зраду.

Згодом стало відомо, що народному депутату України та ще чотирьом людям оголосили підозру у державній зраді, вчиненій організацією. Група дискредитувала Україну на міжнародній арені. За це учасники отримували гроші з Росії, повідомили в Офісі генпрокурора та СБУ.

Служба безпеки не називала імені підозрюваного, але раніше в медіа та зокрема джерела Суспільного повідомляли, що йдеться про Дубінського.

СБУ та ДБР зібрали докази держзради українського нардепа, який під позивним "Буратіно" здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь Росії.

Що каже Дубінський

В ексклюзивному коментарі Суспільному Олександр Дубінський повідомив, що в наведених аргументах сторони обвинувачення, на його думку, немає жодного факту, який би свідчив про здійснення ним державної зради. Усі звинувачення, заявив нардеп, ґрунтуються на показах людини, яка півтора року тому пішла на співпрацю зі слідством у справі Андрія Деркача, дала на нього всі покази, і покази про створення злочинної організації, у якій він брав участь.

"Ці матеріали досліджувалися НАБУ, також були передані в Шевченківський суд і всі його покази стали основою для того, щоб він сів у в’язницю на 5 років за державну зраду за згодою зі слідством. Там жодної згадки про Дубінського немає", — розповів у коментарі Суспільному Дубінський.

За його словами, півтора року тому, коли проводилося всебічне розслідування справи про державну зраду Андрія Деркача, де Дубінський давав покази як свідок, жодних претензій і намагань прив’язати його до дій злочинної організації з боку слідства не було.

"Через півтора року за вказівкою, я вважаю, Банкової цю людину, яка вже відбуває покарання допитали ще раз — і у своїх показах вона каже, що десь чула, що нібито я десь з кимось домовлявся, що вона чула чи вона вважає, що мені передавались якісь кошти. Тобто є якісь припущення, які не ґрунтуються на жодних доказах з боку обвинувачення", — розповів Дубінський.

Нардеп заявив, що всі покази сфальшовані або отримані під тиском через його критику влади.

"Усі ці матеріали, які ми заслуховуємо в суді… Єдиною їхньою метою є те, щоб я перестав створювати контент в YouTube, TikTok, Telegram, перестав критикувати владу і помістити мене кудись, де б я не міг цього робити", — підсумував Дубінський.

На початок