Генасамблея ООН засудила порушення Росією прав людини на ТОТ

Генасамблея ООН засудила порушення Росією прав людини на ТОТ

Засідання Генасамблеї ООН, 20 грудня 2023 року
Засідання Генасамблеї ООН, 20 грудня 2023 року. Фото: МЗС України / Telegram

Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію, яка засуджує серйозні порушення Росією прав людини на тимчасово окупованих українських територіях.

Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України

Голова українського МЗС Дмитро Кулеба привітав ухвалення документа, наголосивши, що нова резолюція вимагає від Росії припинення примусової депортації українських дітей. Також Росія має повернути всіх українських дітей і цивільних заручників в Україну.

"Оновлена резолюція Генасамблеї ООН зокрема вимагає від Росії припинити примусову депортацію та забезпечити повернення всіх українських дітей і цивільних заручників. Це одні з найжахливіших злочинів, і їх необхідно припинити", — йдеться у повідомленні.

Що означає ухвалення оновленої резолюції ООН

Медійна ініціатива проаналізувала, що основна відмінність нової резолюції ООН від попередніх полягає в тому, що в документі вперше заявили про свавільні затримання і утримання Росією цивільних заручників, що суворо заборонено міжнародним правом.

До цього ООН не згадувала про цивільних заручників у контексті збройної агресії Росії проти України.

Резолюція розширює можливості для адвокації питання звільнення цивільних заручників та залучення третіх держав до перемовин на рівні ООН.

Що відомо про намір притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини в Україні

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада 2022 року визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії. Однак, таке рішення ще має бути підтримано кожною окремою країною на національному рівні.

23 листопада 2022 року Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.

1 грудня 2022 року МЗС Франції повідомило, що Париж почав працювати з міжнародними партнерами, в тому числі з Україною, над пропозицією створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів Росії.

2 грудня 2022 року Європейська Комісія запропонувала варіанти дій, які забезпечать притягнення Росії до відповідальності за масові звірства й злочини, скоєні під час війни в Україні, зокрема створення спеціального незалежного трибуналу.

5 грудня торік стало відомо, що в ООН поширюють проєкт резолюції про створення спеціального трибуналу на кшталт Нюрнберзького для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

На початку січня МЗС закликало світ підтримати створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. При цьому в березні у Лондоні проведуть зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні

19 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України. Текст відповідної резолюції оприлюднений на сайті Європарламенту.

На початок