СБУ розслідує понад тисячу проваджень щодо катувань цивільних російськими військовими

СБУ розслідує понад тисячу проваджень щодо катувань цивільних російськими військовими

СБУ
СБУ. Ілюстративне фото: УНІАН

Служба безпеки України проводить досудові розслідування у більш як тисячі проваджень про катування, тортури, побої та інші насильницькі дії, вчинені російськими військовими стосовно цивільних українців.

Про це йдеться у відповіді СБУ на інформаційний запит Центру прав людини ZMINA.

"За фактами жорстокого поводження військовослужбовцями РФ з цивільним населенням (катування, тортури, побої, та інші насильницькі дії) – розслідується понад 1 тисяча кримінальних проваджень", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з них 453 провадження відкриті за фактами катування і тортур, вчинених над цивільним населенням на території Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

За фактами порушення законів і звичаїв війни від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, слідчі Служби безпеки здійснюють розслідування загалом у межах понад 57 тисяч кримінальних проваджень.

Незалежна міжнародна слідча комісія ООН зібрала нові докази того, що російська влада здійснює невибіркові атаки на цивільне населення, а також воєнні злочини, такі як катування, умисні вбивства, зґвалтування та інші види сексуального насильства, депортація дітей, що також є порушенням прав людини.

Раніше голова незалежної міжнародної слідчої комісії щодо України ООН Ерік Мьосе заявляв, що російські військові використовували тортури на окупованих територіях і катували українців настільки жорстоко, що деякі з їхніх жертв померли.

Воєнні злочини РФ в Україні

Станом на 3 серпня поточного року Міністерство внутрішніх справ України внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

24 липня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомляв, що Національна поліція розпочала понад 87 тисяч кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів військовими російської армії в Україні.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

На початок