Зеленський назвав власників Delfi "злочинцями". Хто вони — не сказав

Зеленський назвав власників Delfi "злочинцями". Хто вони — не сказав

Зеленський назвав власників Delfi "злочинцями". Хто вони — не сказав
Суспільне Одеса

Володимир Зеленський під час брифінгу в Одесі назвав власників танкера Delfi "злочинцями". Однак назвати бенефіціарів президент пообіцяв після місцевих виборів.

За його словами, бенефіціари Delfi — представники "однієї з політичних партій України".

"Нас дуже цікавило, що це за такий танкер без опізнавальних знаків й без прапора. Усі боялися і говорили нам про якихось західних бенефіціарів. Не будемо говорити назву політичної партії, бо будуть казати, що я це зробив через місцеві вибори," — зазначив Зеленський.

Він також припустив, що власники судна хотіли заробити на цьому гроші.

"Нам зрозуміло, чому вони не передавали (право на підйом, – прим.ред.). Хотіли на цьому заробити гроші. Просто розпилити це на метал, як в принципі ці люди все життя й розпилювали нашу Україну," — поділився Зеленський.

Загалом ситуацію з Delfi президент назвав "трагічною історією". Він заявив, що вона затягнулася так, оскільки власники танкера довго не давали державним службам взяти роботи з евакуації танкера на себе.

"Останній раз це вже виходило з-під терпіння, тому що вийшло повністю із-під контролю. Ми з власниками поговорили, я вважаю, що вони злочинці. Тому що вони сказали неправду, і мені особисто," — зауважив Зеленський.

Президент наголосив, що від того моменту, як до робіт залучилися АМПУ та міністерство інфраструктури, до того, як танкер прибрали з узбережжя пройшло 50 днів.

"Я розумію що це довго, але загалом, якщо взяти той термін, за який дійсно держава змогла відбуксувати танкер, то, я вважаю, це було швидко. Нажаль, просимо вибачення, ми не змогли одразу втрутитись," — поділився Зеленський.

Нагадаємо, що судно знаходилося на одеському узбережжі майже рік - з листопаду 2019 року.

Про прибирання танкера 10 вересня повідомив керівник Одеської ОДА Максим Куций на своїй сторінці в Facebook. За його словами, роботи почалися на світанку. Куций зазначив, що операція "дуже непроста у технічному виконанні" та потребує "точних і неквапливих дій".

Того ж дня голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований розповів, загальна сума збитків, завдана витіканням забруднюючих речовин з танкера Delfi, склала 16,3 тисячі доларів, що у гривнях — близько 453 тисяч гривень.

11 вересня представник компанії "Трансшип", яка займалася евакуацією, Андрій Іванов розповів, що евакуація танкера Delfi обійшлася у понад 500 тисяч доларів та перевищила суму, вказану у контракті.

Що відомо

  • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.
  • 25 листопада 2019 року капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам. Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
  • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.
  • 25 червня судновласнику танкера Delfi продовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу "Дельфін" до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
  • Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальник кінців канату.
  • 23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.
  • Представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня і 25 липня. Під час останньої спроби відірвався металевий трос.

Вибір редакції

На початок