Імам Аширов вийшов на свободу після двох діб арешту

Імам Аширов вийшов на свободу після двох діб арешту

Імам Аширов вийшов на свободу після двох діб арешту
Фото: Кримська солідарність

У суботу, 25 листопада, імам незалежної мусульманської громади "Алушта" і мечеті "Юк'ари Джамі" (Верхня мечеть) Юсуф Аширов вийшов на свободу після двох діб адмінарешту за "дрібне хуліганство"стаття 20.1 КоАП РФ, які він провів у спецприймальнику Сімферополя у будівлі відділу "поліції" № 1 "Залізничний".

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

"Це моє затримання пов'язане, звісно, з моєю діяльністю. Я займаюся Ісламом, доношу його до людей і намагаюся, щоб наш народ, що живе в Криму, не втратив свою ідентичність, не втратив свою релігію. Ми нероздільні з нашим народом. Основна наша опора, насамперед, Всевишній Аллах і наш народ", — заявив Аширов.

Також імам додав, що арешти та переслідування з боку російських окупантів жодним чином не вплинуть на його роботу. Зокрема, у розпорядженні його адвокатів є звернення з більше ніж 200 підписами голів кримськотатарських родин в окупованій Алушті, які не згодні з переслідуванням Аширова. Вони підписалися на захист імама.

"Нам відомо, що в цю мечеть, учора, у п'ятничний день, приїхали співробітники "Центру з протидії екстремізму" і під дулами автоматів вели п'ятничну молитву, погрожуючи тим, що, якщо хтось із людей встане і почне проводити хутбу (проповідь у мечеті — ред.), вони його просто заберуть звідти. Тому там проводили не з місцевої релігійної громади хутбу, а провів імам, якого відправив муфтій", — зазначив адвокат Рустем Кямілєв ,який зустрічав Аширова, коли він вийшов на свободу.

Захисник додав, що вже підготовлена та буде подана апеляція щодо цього арешту.

Що відомо про арешт трьох релігійних діячів 23 листопада

23 листопада у селі Верхня Кутузівка та в селі Ізобільне Алуштинського міського округу відбулися обшуки в релігійних діячів: імама "Юк'ари Джамі" (Верхня мечеть) Юсуфа Аширова та учасників місцевої релігійної громади Вілена Усеїнова і Зінура Аппазова. Їх затримали.

Аширову призначили дві доби арешту. Спочатку на нього хотіли скласти адміністративний протокол про здійснення місіонерської діяльності з порушенням законів про свободу совісті, віросповідання та релігійні об'єднання. Але кримський татарин відмовився підписувати папери. "Правоохоронці" стали стверджувати, що він нібито матюкався, тому склали на нього інший протокол — про дрібне хуліганство (стаття 20.1 КоАП РФ). Водночас Імам використання нецензурної лайки заперечує.

Вілена Усеїнова окупаційний суд заарештував за публікацію 2013 року у російській соцмережі "ВКонтакте", яка заборонена в Україні, зображення білого прапора, на якому чорним кольором написано символ віри ісламу арабською мовою, яка перекладається, як "Немає Божества, окрім Всевишнього Аллаха, Мухаммад — посланник Аллаха". Його обвинувачують за статтею 20.3 частини 1 КпАП РФ (Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Зінура Аппазова заарештували на 5 діб за публікацію відеоматеріалу 2016 року у російській соцмережі "ВКонтакте", яка заборонена в Україні. На відео зображений чоловік на фоні прапора, який, ймовірно, є символікою й атрибутикою організації "Конгрес народів Ічкерії і Дагестану", яка визнана терористичною організацією і заборонена в Росії.

Незалежна релігійна громада вже зазнавала тиску від окупантів. 10 червня 2019 року голову громади "Алушта" Ленура Халілова та члена ревізійної комісії Руслана Месутова заарештували після обшуків в Алушті, селі Ізобільне та селищі Малий Маяк.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок