У Криму спостерігаються ознаки нової водної кризи — активіст

У Криму спостерігаються ознаки нової водної кризи — активіст

Ексклюзивно
Білогірське водосховище станом на 21 квітня 2024 року
Білогірське водосховище. Суспільне Крим

В окупованому Криму міліє Білогірське водосховище – одне з найбільших у регіоні, яке має стратегічне значення для забезпечення водою південного сходу півострова. Це є ознакою наближення нової водної кризи у Криму.

Про це повідомив у коментарі Суспільне Крим місцевий активіст, імені якого не називаємо з міркувань безпеки.

Він зазначив, що за місяць водне дзеркало у Білогірському водосховищі опустилося на 1,5-2 метри.

Білогірське водосховище станом на 21 квітня 2024 року
Білогірське водосховище станом на 21 квітня 2024 року. Суспільне Крим

"Ще на початку весни водоймище було практично повне, але зараз ми бачимо, що вода йде швидкими темпами. А все тому, що воду великими об'ємами скидають у річку Біюк-Карасу для потреб південно-східного Криму. Очевидно, що з такими темпами вже до літа Білогірське водосховище втратить половину свого корисного обсягу води. А літо обіцяють спекотне та посушливе", — зауважив активіст.

За його словами, місцеві мешканці знають, що всі ґрунтові води відразу йдуть углиб разом із падінням рівня води у водосховищі, пересихають колодязі, джерела та ставки, що може статися на початку цього літа. Водночас на питання, де взяти воду, окупаційна місцева влада не може відповісти.

У свою чергу, за інформацією активіста, Сімферопольське водосховище поки що тримають повним.

"Відомо, що Північнокримський канал зараз поповнюється водами Салгира та Біюк-Карасу, а з каналу йде розподіл води на потреби південного сходу Кримського півострова. Але скидання води до Салгира зі Сімферопольського водосховища жорстко регулюється, "влада" притримує запаси Сімферопольського водосховища для потреб кримської столиці, розуміючи, що влітку водна криза вдарить з повною силою", — уточнив він.

Активіст зауважив, що місцеві мешканці не вірять у неодноразові запевняння "влади", що запасів води вистачить на рік уперед.

"А російським туристам не рекомендуємо планувати поїздку до Криму — влітку тут буде некомфортно спекотно у всіх сенсах цього слова", — наголосив він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок